Facebook spouští novou funkci. Na tohle čekáme už dlouhou dobu

Facebook
Autor fotografie: Firmbee / Zdroj fotografie: Pixabay

Meta (Facebook) představuje další způsob, jak poskytnout více kontroly nad obsahem na Facebooku. „Zobrazit více” a „Zobrazit méně” je nová funkce, která má pomoci s přizpůsobováním obsahu, který se uživatelům zobrazuje v hlavním kanálu příspěvků.

Facebook kromě aktualizací od přátel, skupin a stránek, doporučuje příspěvky od tvůrců a komunit, o kterých uživatelé nemusí vědět, a pomáhá jim tak objevovat nový obsah. Vše, co uživatelé vidí ve svém Feedu, je díky strojovému učení jedinečně přizpůsobeno jejich zájmům.

Výběrem možnosti „Zobrazit více“ se dočasně zvýší hodnocení daného příspěvku a dalšího podobného obsahu. Kliknutím na „Zobrazit méně“ se hodnocení příspěvků naopak sníží. Cílem novinky je získat od uživatelů okamžitou zpětnou vazbu a učinit systémy umělé inteligence chytřejší a pohotovější.


Nenechte si ujít:


Uživatelé si budou již brzy moci vybrat, zda chtějí vidět více nebo méně příspěvků od lidí, skupin a stránek, které sledují, nebo které jim Facebook navrhne. Tato možnost bude dostupná po kliknutí na nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu. Společnost Meta začíná novou funkci testovat také v Reels.

Tyto funkce vám pomohou objevit více obsahu, který je pro vás cenný, takže uvidíte více toho, co chcete, a méně toho, co nechcete. Stejně jako při každé změně produktu bude společnost Meta využívat přímou zpětnou vazbu k neustálému zdokonalování našeho přístupu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: about.fb.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *