Nintendo Switch se stává druhou nejprodávanější konzolí v historii Nintenda

Nintendo Switch
Autor: Anthony Ashley / Zdroj: Pixabay

Nintendo Switch je oblíbené po celém světě, což potvrzuje nový milník 122,55 milionů prodaných kusů. Nicméně, i přesto japonská společnost krotí svá očekávání a počítá s menšími zisky pro aktuální fiskální rok. Nintendo má však stále mnoho důvodů k radosti. Switch podle nejnovějších údajů v prodejích předčil GameBoy a Playstastion 4.

Switch překonalo Wii jako nejprodávanější domácí konzoli společnosti Nintendo už v roce 2018, a to když se ho prodalo přes 101 milionů kusů. Nyní musí překonat Nintendo DS tak, aby se stalo zcela nejoblíbenější konzolí od Nintenda. Tam je ta laťka mnohem vyšší, protože se DS prodalo přes 154 milionů kusů.

Nintendo Switch od svého vydání v prosinci 2017 prodalo 994 milionů her, čímž se stalo výjimečným v historii Nintenda, ale i celého Japonska. Nikdo jiný takové mety nedosáhl. Na druhém místě se umístilo DS s 948,7 miliony her. Společnost vykázala za prvních devět měsíců posledního fiskálního roku o 5,8 % nižší tržby. Nintendo odhaduje, že do března tohoto roku prodá 18 milionů konzolí, což je o 1 milion méně, než se předpokládalo, v důsledku špatné globální situace. V blízké budoucnosti společnost plánuje uvést na trh model Nintendo Switch Pro, který je v posledních týdnech předmětem mnoha úniků.


Nenechte si ujít:


Aby Nintendo udrželo poptávku a vytvořilo nové prodejní rekordy, plánuje využít své velké licencování vydáním nových her v blízké budoucnosti. 12. května se hráči konečně dočkají tolik očekávaného titulu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Kromě Pikmin 4 vyjde v březnu příštího roku i Bayonetta Origins. V budoucnu se mají lidi na co těšit.

Mnoho lidí si herní konzole začalo pořizovat v poslední době. Já mezi ně nepatřím a co vy? Máte doma herní konzoli nebo čekáte na právě již zmíněný Nintendo Switch Pro? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *