Hraní ve 4K při 60 FPS na vašem smartphonu. Qualcomm přichází s herní revolucí

Hraní ve 4K při 60 FPS
Autor: amrothman / Zdroj: Pixabay

Telefony jsou dnes stále více výkonnější, takže nikoho nepřekvapí, že pomalu nahrazují kapesní herní konzole. Hodně tomu napomáhají i výrobci procesorů, protože nabízejí dostatek výkonu, který najde své využití právě při hraní her a další multimediální zábavy.

Zdárným příkladem je společnost Qualcomm, která v současnosti nabízí svůj nejvýkonnější procesor Snapdragon 8 Gen 2. Díky tomu procesoru se mobilní hraní posouvá zase o level výše a svým uživatelům nabídne skutečně raritní herní zážitek na mobilním telefonu. Jeho přednosti jsou jednoduché. Jeho konfigurace nabízí dostatek výkonu na hraní při vysokém rozlišení, a to všechno při zachování extrémně nízké spotřeby. Aby toho nebylo málo, tak Qualcomm dnes představil novou technologii, kterou nazývá Snapdragon Game Super Resolution (GSR). Ta přinese významné vylepšení v oblasti mobilních her.Snapdragon Game Super Resolution nabídne zvýšení výkonu her pro Android na 4K 60 FPS

Nová technologie upscalingu, která je speciálně optimalizovaná pro grafické procesory Snapdragon Adreno. Nový technologie GSR dokáže výrazně snížit využívání paměti, latenci, šířku pásma a především spotřebu baterie. Pokud to porovnáme s jinou technologií upscalingu, tak starší verze pro udržení výkonu snižují kvalitu grafiky například rozmazáním hran objektů a zhoršením detailů ve hře. To u nové generace nehrozí, tady se naopak dočkáme zvýšení rozlišení, snímkové frekvence a zlepšení výdrže baterie. Hraní ve 4K při 60 FPS bude nyní zcela běžné.

Společnost Qualcomm si s touto technologií skutečně věří. Možná proto v oficiálním prohlášení uvádí, že technologie GSR dokáže vylepšit herní rozlišení z 1080p na plnohodnotné 4K. Dokonce dokáže zdvojnásobit FPS, kdy se ze 30 dostanete pohodlně na 60 FPS bez ztráty výkonu zařízení. Díky těmto skvělým výsledkům není překvapivé, že Qualcomm už spolupracuje s řadou herních firem na integraci GSR. Jako první byla potvrzena spolupráce například u hry Call of Duty: Warzone Mobile, Jade Dynasty: New fantasy a dále například Farming Simulator 23 Mobile.

Hraní ve 4K při 60 FPS
Autor: amrothman / Zdroj: Pixabay

Tohle ještě není všechno, pokud máte starší zařízení, tak nemusíte mít strach. Qualcomm prozradil, že technologie GSR není určena pouze pro nejnovější čipy 8. generace. Společnost se nechala slyšet, že tuto novou technologii přinese i do mnohem starších procesorů. Díky této technologii ze drtivá většina mobilních hráčů dočká výrazného vylepšení herního zážitku.

Qualcomm se snaží rozšířit novinku, co nejrychleji to jen půjde. Podle všeho se bude snažit rozšířit GSR do většiny her do konce tohoto roku. Nemusíme doufám říkat, že tato nová technologie mění doposud usedlá pravidla v odvětví mobilních her. Jedná se o skutečnu herní revoluci, kterou ocení nejeden zapálený hráč. Hraní ve 4K při 60 FPS je skutečně vrcholem mobilního hraní.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidauthority.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *