Připravované OLED panely pro iPhone SE 4 budou dodány čínskou společností

iPhone 4 SE
Jeden z modelů řady iPhone 14 / Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

BOE je čínská společnost zaměřená na výrobu displejů, a ač se to možná nezdá, tak na trhu s displeji začíná být pořád větším hráčem. Jedním z jejich předních zákazníků je Apple, ale není to jen on. Je všeobecně známo, že čínská společnost má blízké vazby s Huawei až natolik, že mu dodávala i skládací displeje pro jeho zařízení. Teď unikla zpráva o tom, že BOE bude dodávat displeje pro čtvrtou generaci smartphonů iPhone SE.

Přestože se BOE mělo potýkat s nějakými problémy ohledně výroby, tak nyní se snaží vyrábět OLED panely pro iPhone SE 4 s maximálně odhadovaným objemem 20 milionů kusů pro nadcházející rok. Určitě stojí za řeč, že iPhone SE 4 nepřijde skoro s ničím novým. Jediná změna oproti poslední generaci bude právě v OLED v panelu, ale to by mělo být vše. Má se jednat o OLED panel, který byl původně určený pro řadu iPhone 13 z roku 2021 nebo iPhone 14 z roku 2022. Tuto strategii Apple považuje za dobrou, jelikož mu pomůže optimalizovat své zdroje a poskytovat kvalitní produkt za dostupnou cenu.

Ming-Chi Kuo nám prozradil, že nadcházející iPhone SE bude dodáván s 6,1palcovým OLED displejem a 5G čipem navrženým od Applu. Nový smartphone má být podobný iPhonu 14, který se rovněž vyznačuje 6,1palcovým displejem a tenčími rámečky. Je to výrazné zlepšení v porovnání se současným iPhonem SE, který měl pouze velikost displeje 4,7 palce a byl LCD s tlustšími rámečky. Tato spolupráce není nic překvapivého. BOE už v minulosti Applu dodával displeje, ale pak po jistých neshodách byla jejich spolupráce velmi omezená. Americký gigant našel náhradu v podobě Samsungu a LG, ale nyní to vypadá, že by se situace mohla změnit.

V tuto chvíli očekáváme, že iPhone 4 SE poskytne zákazníkům cenově dostupný smartphone s OLED displejem a bez kompromisů na kvalitě. Uvidíme, jaká bude doopravdy realita, ale už se na to těším. A co vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *