Připravte si peněženky! Netflix opět zvýší své ceny

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Netflix

Netflix je společností s globálním rozsahem. Je oblíbený napříč celým světem a v mnoha zemích je tato streamovací platforma číslo jedna. Bohužel však není pouze číslo jedna v oblíbenosti, ale také v cenách. Ty má totiž bezkonkurenčně nejvyšší. Za tu nejlepší verzi bez reklam zaplatíte rovnou celých 319 Kč, a to už je na vaší peněžence opravdu znát.

Možná byste si řekli, že už tak vysoká částka stačí, ale opak je pravdou. Po konci vyřešení stávky hollywoodských herců totiž začíná vycházet najevo, že americký gigant bude muset zdražit v celosvětovém měřítku s tím, že zpočátku to postihne jen Spojené státu a Kanadu.

Zatím není jasné, o kolik korun se částka zvýší. Netflix se oficiálně k celému zdražování ani nevyjádřil. Největší vliv na zvýšení ceny měla stávka herců, která trvala celých 148 dní. Právě ona totiž přiměla streamovací platformy k tomu, aby sdílely svá data s WGA, což přetvořilo herecký průmysl v Americe.

Rozhodnutí Netflixu ohledně zvýšení je trend poslední doby ve streamingovém prostředí. Už dříve několik hlavních streamovacích platforem zvýšilo své ceny o 25 % s cílem dosáhnout rovnováhy mezi ziskem a přilákáním nových zákazníků. Dalším důležitým aspektem je předplatné s reklamou, které rovněž láká nové zákazníky.

Netflix měl dobrý plán

Netflix zpočátku místo zvýšení ceny zavedl zákaz sdílení hesel mezi předplatiteli. Tento krok vedl k nárůstu v počtu uživatelů o 6 milionů lidí na celkových počet předplatitelů 238 milionů. Bohužel to nyní giganta dohnalo, a ten tak zdraží. Očekáváme, že zdražení proběhne v rámci pár měsíců ve všech zemích, kde americká společnost působí.

Zatím je otázkou, jak nové ceny Netflix ovlivní, ale už nyní si hodně uživatelů stěžuje na to, že jsou ceny poměrně hodně vysoké vzhledem k obsahu, který není pro mnohé z nich kvalitní. Jak Netflix nedávno zažil příliv nových uživatelů, tak je klidně možné, že brzy zažije zase jejich odliv, a to především v dnešní době, kdy existuje tolik konkurentů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *