Procesory Huawei Kirin klesají na nové dno. Výroba dosahuje nového minima kvůli zastavení výroby

Huawei Kirin
Autor fotografie: Abe Serrano / Zdroj fotografie: Pixabay

Podle nejnovější zprávy společnosti Counterpoint Research dosáhla dceřiná společnost společnosti Huawei, která vyrábí čipové sady Kirin, rekordně nízkého podílu na celosvětovém trhu s mobilními čipovými sadami.

Tchaj-wanský výrobce čipsetů – MediaTek se s 39% podílem na trhu dostal do čela žebříčku. Výrobce čipových sad využil sílu svých procesorů nižší střední třídy, které společnosti pomohly nasbírat nové podíly v segmentu procesorů pro mobilní zařízení.

Společnost Qualcomm mezitím přichází s 29% podílem na trhu a udržela si pozici v segmentu prémiových čipových sad. Ale je tu i odvrácená strana, díky prodeji čipových sad vyšší třídy dosáhla společnost Qualcomm ve 2. čtvrtletí 2022 44% podílu, pokud jde o příjmy z dodávek.


Nenechte si ujít:


Podporou základní čipové sady Qualcomm se pochlubila například řada iPhone 14, protože Apple hodlá od společnosti dále získávat nové síťové procesory.

HiSilicon je známý dodávkami procesorů Kirin, které se z velké části používaly pouze v zařízeních Huawei. S důsledky nového zákazu USA byl společnosti zakázán přístup k povolení výrobě nových čipových sad prostřednictvím společnosti Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC).

Huawei Kirin
Zdroj: Counterpoint research

Čipová sada vyrobená prostřednictvím TSMC byla Kirin 9000 s 5nm procesem. Po zákazu si společnost Huawei vytvořila zásoby čipů Kirin 9000 a použila je v několika telefonech, ale zásoby čipových sad se vyčerpaly a čínský výrobce technologií již začal používat procesory Qualcomm pro všechny vydané smartphony.

Dá se tedy očekávat, že rekordně nízká hodnota je důsledkem situace z minulosti, které se u Huawei staly a negativně ovlivnily výrobu čipů Kirin.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: counterpointresearch.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,
3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *