Prodej Huawei Pura 70 přesáhne 2 miliony kusů. Na čínském trhu sráží slavný iPhone na kolena

Huawei Pura 70
Zdroj: Huawei

Řada Pura 70 společnosti Huawei dělá na trhu se smartphony vlny od svého uvedení na trh 18. dubna 2024. Řada, která zahrnuje čtyři modely: Pura 70, Pura 70 Pro, Pura 70 Pro+ a Pura 70 Ultra, zaznamenala významné prodeje, přičemž prodej středního modelu přesáhl jeden milion kusů.

Tento článek se zabývá situací v oblasti prodeje řady Pura 70. Zkoumá také, jak by se mohla stát konkurentem řady iPhone 15/16.

Prodejní situace

Podle digitálního bloggera „Digital Chat Station“ se prodeje řady Huawei Pura 70 chystají překročit 2 miliony kusů. Prodej základního modelu překročil milion kusů, což svědčí o silné poptávce po tomto modelu. Údaje o prodeji jednotlivých modelů jsou následující: Huawei Pura 70 se prodalo přes 1 milion kusů, Pura 70 Pro+ se prodalo přes 400 000 kusů, Pura 70 Ultra se prodalo přes 200 000 kusů a Pura 70 Pro se prodalo přes 70 000 kusů.

Řada Huawei Pura 70 se na trhu s chytrými telefony dobře ujala a analytici jí předpovídají dobré prodejní výsledky. Řada Pura 70 si získala obrovskou pozornost a poptávku. První vydání těchto chytrých telefonů zaznamenalo pozoruhodný úspěch, první várka se vyprodala během několika minut po zpřístupnění, což svědčí o velkém zájmu a očekávání spotřebitelů.

Analytici předpokládají, že by společnost Huawei mohla v roce 2024 prodat více než 10 milionů kusů řady Pura 70, čímž by mohla stanovit nové rekordy v dodávkách. Očekává se, že tato řada, poháněná SoC Kirin 9010, významně přispěje k tržbám a růstu společnosti Huawei a potenciálně tak zrcadlově naváže na úspěch dosažený s řadou Mate 60. Navzdory obavám o výrobní kapacitu a nedostatek dodávek je řada Pura 70 připravena stát se klíčovým hráčem v nabídce chytrých telefonů Huawei a má potenciál podpořit oživení společnosti na trhu.

Vydání řady Pura 70 vyvolalo nejen nadšení mezi spotřebiteli, ale také zdůraznilo závazek společnosti Huawei k inovacím a konkurenceschopnosti v odvětví chytrých telefonů. Díky pokročilým funkcím, elegantnímu designu a využití čipů čínské výroby představuje řada Pura 70 strategický přístup společnosti Huawei k opětovnému získání pozice na globálním trhu chytrých telefonů, zejména v Číně.Konkurence společnosti Apple

Řada Pura 70 pravděpodobně zintenzivní konkurenci mezi společnostmi Apple a Huawei v Číně, která je největším světovým trhem s chytrými telefony. V prvním čtvrtletí roku 2024 zaznamenal iPhone na čínském trhu s chytrými telefony dvouciferný meziroční pokles, což ještě více zvýrazňuje potenciál společnosti Huawei prosadit se na tomto trhu.

Společnost Huawei používá vícestrannou strategii, aby zpochybnila dominantní postavení společnosti Apple v segmentu prémiových chytrých telefonů. Společnost agresivně rozšiřuje síť svých vlajkových prodejen po celé Číně a často je umisťuje do blízkosti prodejen Apple, aby přímo oslovila zákazníky, kteří uvažují o produktech Apple. Nejnovější vlajková loď společnosti Huawei, model Pura 70 Ultra, se může pochlubit špičkovými specifikacemi, které konkurují iPhonu 15 Pro Max, včetně působivých schopností fotoaparátu, výkonu a výdrže baterie. Důležité je, že společnost Huawei stanovila konkurenceschopnou cenu modelu Pura 70 Ultra ve výši 9 999 juanů (1 300 USD), která odpovídá ceně iPhonu 15 Pro Max, což zaručuje, že cena nebude pro spotřebitele odrazující.

Generální ředitel společnosti Huawei, Ren Zhengfei, otevřeně vyjádřil obdiv ke společnosti Apple a uvedl, že společnost často přemýšlí o tajemství, které stojí za bezkonkurenční kvalitou produktů Apple. Tento postoj, kdy se učí od konkurenta, odráží závazek společnosti Huawei k neustálému zlepšování a inovacím. Přestože společnost Huawei čelí problémům kvůli americkým sankcím, zaznamenala pozoruhodné oživení a uvedla na trh řadu Mate 60 poháněnou vlastním procesorem HiSilicon Brin 9000S.

Huawei v Číně stále posiluje konkurenci iPhonu a dodavatelům společnosti se daří. Index Wind Information firemních partnerů a dodavatelů společnosti Huawei vzrostl o 36 %, což je více než dvojnásobek 15,5% nárůstu indexu Wind dodavatelů společnosti Apple. Společnost Lihexing, dodavatel zařízení pro testování chytrých telefonů pro Huawei, předpokládá, že společnost v příštím roce dodá nejméně 70 milionů telefonů, přičemž v nejoptimističtějším scénáři může dosáhnout 90 milionů.

Huawei Pura 70
Zdroj: Huawei

Výkon a funkce

Řada Pura 70 je známá svými pokročilými fotoaparáty a elegantním designem. Řada je vybavena operačním systémem HarmonyOS 4.2, který si společnost Huawei vyvinula sama, a vlastním velkým jazykovým modelem, který podporuje více funkcí umělé inteligence. Telefony jsou také vybaveny pokročilými čipy čínské výroby, podobnými těm, které jsou použity v řadě Huawei Mate 60. Ty byly v čínských státních médiích označeny za triumf díky tomu, že jejich výpočetní výkon je jen o několik generací pozadu za těmi, které používají západní technologičtí giganti jako Apple a Google.

Podíl na trhu

Řada Huawei Pura 70 by měla významně přispět k celkovému prodeji chytrých telefonů společnosti. Podle společnosti TechInsights bude řada Huawei Pura 70 v roce 2024 dodána v počtu více než 10 milionů kusů. Díky tomu se tato řada stane silným konkurentem řady iPhone 15 a 16 společnosti Apple. Dále se domnívá, že společnost Huawei v roce 2024 prodá v Číně více než 50 milionů chytrých telefonů. Tím by se společnost dostala na první místo s 19% podílem na trhu. To je výrazné zlepšení oproti roku 2021, kdy se Huawei neumístil ani v první pětce čínského trhu se smartphony.

Závěr

Řada Huawei Pura 70 má za sebou silný start na trhu chytrých telefonů, jejíž prodeje přesáhly 2 miliony kusů. Tato řada by měla i nadále získávat na popularitě a podle prognózy společnosti TechInsights bude v roce 2024 dodána v počtu více než 10 milionů kusů. Pokročilé funkce řady Pura 70, včetně čipů vyrobených v Číně a operačního systému HarmonyOS 4.2, z ní dělají silného konkurenta pro řadu iPhone 16 společnosti Apple. Vzhledem k tomu, že společnost Huawei pokračuje v inovacích a zdokonalování svých produktů, je pravděpodobné, že zůstane významným hráčem na globálním trhu chytrých telefonů.

Vzestup společnosti Huawei na čínském trhu s chytrými telefony představuje výzvu pro dominantní postavení společnosti Apple. Díky svým inovativním produktům, strategické cenotvorbě a rozšiřující se maloobchodní přítomnosti by společnost Huawei mohla získat větší podíl v segmentu prémiových chytrých telefonů v Číně.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *