Profesionální kino u vás doma. Sony představuje 3.1kanálový soundbar HT-S2000 s technologií Dolby Atmos

Sony HT-S2000
Zdroj: Sony

Společnost Sony představuje svůj nejnovější soundbar HT-S2000. Tento 3.1kanálový soundbar s podporou Dolby Atmos® / DTS:X® přináší filmový prostorový zvuk díky technologiím Vertical Surround Engine a S-Force PRO Front Surround.

Díky nově vyvinutému systému pro zdokonalení zvuku přináší HT-S2000 trojrozměrný prostorový zážitek i při přehrávání stereofonního obsahu. Středový reproduktor zajišťuje čisté dialogy, zatímco vestavěný dvojitý subwoofer přináší hluboké basy. Tento soundbar bude také prvním zařízením kompatibilním s novou aplikací Sony | Home Entertainment Connect.

Pohlcující prostorový zvuk

Pomocí technologií Vertical Surround Engine a S-Force Pro Front Surround vytváří model HT-S2000 prostorový zvuk jako v kině, který vám umožní vychutnat si kvalitu Dolby Atmos a DTS:X. Pomocí unikátní virtuální technologie Sony vytváří HT-S2000 pohlcující zvukový zážitek bez nutnosti použití dalších reproduktorů. Díky technologii Vertical surround engine, která zvuk šíří nad vámi, a technologii S-Force Pro, která reprodukuje zvuk ze stran, budete mít pocit, jako byste si s HT-S2000 přinesli domů celé kino.

Sony HT-S2000
Zdroj: Sony

S nově vyvinutým systémem pro zdokonalení zvuku od společnosti Sony si můžete vychutnat trojrozměrný prostorový zvuk nejen u obsahu ve formátu prostorového zvuku, ale také u stereofonního obsahu, jako je video nebo hudební obsah streamovaný z internetu nebo ze zařízení s technologií Bluetooth®. Jedinečná technologie společnosti Sony analyzuje zvukovou stopu v reálném čase, rozděluje zvuk na jednotlivé složky (například hlasy, zvukové efekty nebo hudební nástroje) a zcela vás jimi obklopí. Téměř cokoli, co sledujete, tak přetvoří ve vzrušující a pohlcující zážitek.

Čisté dialogy, mocné a syté basy

Model HT-S2000 je vybaven speciálním středovým reproduktorem pro čisté dialogy a vestavěným dvojitým subwooferem zajišťujícím výrazné basy. Společně šíří čistý a širokospektrální zvuk po celé místnosti. Klíčovou technologií pro dosažení vyššího akustického tlaku s menším zkreslením a větší čistotou hlasu je reproduktorová jednotka X-balanced od společnosti Sony.

Představujeme novou aplikaci Home Entertainment Connect

Nastavení a používání soundbaru je díky aplikaci Sony | Home Entertainment Connect snadnější než kdy dříve. Provede vás úvodním nastavením, pomůže s řešením problémů a umožní vám plně ovládat hlasitost, zvuková pole a další funkce přímo ze smartphonu. Nabízí také užitečné informace, například doporučení funkcí, nové aktualizace softwaru a další.

Sony HT-S2000
Zdroj: Sony

Ještě lepší zážitek z domácího kina

Volitelný bezdrátový subwoofer (SA-SW5 / SA-SW3) zajistí bohatý zvuk basů. Chcete-li si zážitek ještě více vychutnat, přidejte volitelné bezdrátové zadní reproduktory Sony (SA-RS3S)1 a filmový zážitek tím ještě více umocníte. Ve spojení s kompatibilním televizorem BRAVIA TV™1, se nastavení zvuku soundbaru automaticky zobrazí v nabídce rychlého nastavení BRAVIA pro snadné ovládání.

S ohledem na udržitelnost  

Audio produkty pro domácí použití od společnosti Sony jsou navrženy nejen tak, aby přinášely vynikající zvukový zážitek, ale také s ohledem na životní prostředí. Společnost Sony se zavázala používat při výrobě svých produktů a obalů méně plastů. Pro výrobu některých částí HT-S2000 se využívá speciálně vyvinutý recyklovaný plast, který umožňuje společnosti Sony dosáhnout vynikajících akustických parametrů při použití recyklovaných plastů. Přibližně 95 % obalu je vyrobeno z recyklovaného papíru a materiálů na bázi papíru. Tím se minimalizuje použití plastů. 

Ceny a dostupnost

Doporučená cena modelu HT-S2000 je 11 990 Kč a během července k němu u vybraných obchodníků dostanete noise cancelling sluchátka WF-C700N jako dárek.

Konkurence, která může Sony potrápit

Na našem trhu to nebude mít Sony vůbec jednoduché. Hlavním konkurentem v tomto odvětví mu bude Samsung a BOSE. Obě společnosti nabízí kvalitní zvuk, snadné zapojení a ideální rozměry.

Například Samsung s modelem HW-Q800B je zdárným příkladem toho, že i jihokorejský výrobce umí udělat kvalitní ozvučení. Pravdou je, že i na našem trhu patří k těm nejprodávanějším modelům. Jako další se proti Sony postaví společnost BOSE, která ve stejné cenové kategorii nabízí model Smart Soundbar 600. Ten sice nenabízí tak lákavý design jako nejnovější Soundbar od Sony, ale přesto se mu v prodejích nevede špatně.

Sony to nebude mít na našem trhu lehké, pravdou ale zůstává, že Sony nabízí špičkové ozvučení, které má svoji silnou základnu fanoušků.  

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, business-standard.com, androidauthority.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *