Čína se chystá na protiútok. Buď budete používat naše procesory nebo zaplaťte o 400 % více

Čína
Autor fotografie: Henrikas Mackevicius / Zdroj fotografie: Pixabay

Nedávné sankce USA proti Číně nyní nutí čínskou vládu více přemýšlet o své budoucnosti. Jak všichni víme, na stále složitějším trhu chytrých telefonů je vlastní výzkum základem soběstačnosti. Pouze s čínskou technologií může Čína zabránit tomu, aby sankcionování proti Huawei zasáhlo i další společnosti. V současnosti jsou celosvětově populárními značkami mobilních čipů Qualcomm a MediaTek. Tyto společnosti široce využívají americkou technologii, ale brzy může být všechno jinak.

Nedávno Cao Haitao, vážený profesor Mindu Scholars na univerzitě Minjiang, řekl v rozhovoru pro média, že 30 % smartphonů prodávaných v Číně musí používat čínské čipy. Navrhuje také, že každá značka, která se rozhodne jinak, by měla platit až o 400 % vyšší daň. Cao Haitao také řekl, že účelem toho je kultivovat čínský trh. Je to proto, že když existuje trh, existuje příjem, a když existuje příjem, jsou zde investice do výzkumu a vývoje.

Pokud jde o polovodičový průmysl, tak řekl, že tento průmysl spotřebovává na Tchaj-wanu mnoho důležitých zdrojů. Průměrná denní spotřeba vody v továrnách TSMC v loňském roce činila až 150 000 tun. Například celé podniky vědeckého a technologického parku Hsinchu spotřebují 140 000 tun vody denně.


Nenechte si ujít:


Čínské procesory zatím moc výkonné nejsou

Chen Keming, bývalý ředitel Tchajwanského ekonomického výzkumného institutu univerzity Huaqiao a ředitel National Taiwan Research Association, řekl, že TSMC je lídrem v polovodičovém průmyslu na Tchaj-wanu, ale jeho vysoké přecenění je značný problém. Navíc 80 % akcionářů TSMC je v zámoří a pouze 20 % je v rukou krajanů z Tchaj-wanu. Jinými slovy, 80 % peněz, které tento průmysl vydělá, berou cizinci.

Téma ohledně využívání čínských procesorů vzbudilo bouřlivé diskuse mezi mnoha uživateli na internetu. Názory každého se samozřejmě v mnoha ohledech liší. Někteří stojí za názorem, že by se to mělo zavést, a někteří uživatelé si myslí, že by se s tímto rozhodnutím mělo zacházet opatrně. Mnozí se domnívají, že pokud čínská vláda přijme tento zákon o používání pouze čínských procesorů, tak výkon smartphonů bude opravdu velmi špatný.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

8 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *