Přehled informací o GTA 6: Vše, co víme před odhalením oficiálního traileru

GTA 6
Zdroj: Rockstar Games

Před dlouho očekávaným odhalením GTA 6 se naposledy podíváme na prostředí, kde se hra údajně odehrává, na datum vydání a na vše, co si myslíme, že doposud víme. Nabízíme malý přehled informací, které jsou prozatím dostupné.

Je těžké uvěřit tomu, že Grand Theft Auto 5 vyšlo v roce 2013. To jsou celé dvě generace konzolí. Za tu dobu vydala společnost Rockstar Games pouze jednu významnou novou hru, Red Dead Redemption 2.

Dne 8. listopadu společnost Rockstar oznámila, že v prosinci letošního roku vydá trailer na GTA 6. Vydání videa se bude shodovat s 25. výročím založení studia (i když přesné datum vydání zatím není potvrzeno). Konečně se fanoušci (doufejme) dozvědí, jaké příběhy, postavy a svět strávili v očekávání posledních deseti let. Nebo by se alespoň dozvěděli, kdyby internet už nebyl zaplavený fámami a úniky informací kolem hry. I když je těžké prosévat všechny ty fámy, zde je to, co si myslíme, že zatím víme.

Hlavní postavy

Většina současných tvrzení a zvěstí kolem GTA 6 pochází z úniku vývojářských záběrů, ke kterému došlo v září 2022. Záběry z vývoje v délce 50 minut byly rozděleny do 90 videí a poprvé zveřejněny na GTAForums. Známý herní novinář Jason Schreier kontaktoval společnost Rockstar a potvrdil, že záběry jsou skutečně pravé. Nedokončené, ale pravé.

Pravděpodobně největší bombou, která otřásla komunitou fanoušků GTA, byla zpráva agentury Bloomberg, která odhalila, že hlavními hrdiny hry bude duo podobné Bonnie a Clydeovi (údajně se jmenují Lucia a Jason). Za předpokladu, že je tento únik pravdivý, jde o pozoruhodnou událost, protože by to znamenalo, že Rockstar poprvé vytvořil ženskou hlavní hrdinku pro hru GTA, nehledě na přizpůsobitelné postavy v Grand Theft Auto Online. Lucia je údajně „hispánská žena latinskoamerického původu“, zatímco Jason je „běloch, u kterého se předpokládá věk mezi 20 a 30 lety“.

Kdo namluví Lucii a Jasona, to si můžeme jen domýšlet. Nejčastější teorie je, že Jasona bude hrát Bryan Zampella, a to na základě některých záhadných prohlášení, která učinil v minulosti, ale spousta dalších lidí si myslí, že si jen hraje s fanoušky. Co se týče herečky Lucie, jednu dobu si hráči mysleli, že postavu bude hrát Leslie Lluvet (Zenia ve Far Cry 6). Lluvetová se však nechala slyšet, že s GTA 6 nemá nic společného.

Příběh GTA 6

Je sice příliš brzy na to, abychom předpovídali všechny dějové zvraty, které příběh GTA 6 přinese, ale pokud jsou zvěsti o Lucii a Jasonovi pravdivé, pak zvěsti o tom, že jejich dynamika ve stylu Bonnie a Clydea bude utvářet příběh, rozhodně dávají smysl. Zatímco bankovní loupeže a útěky před policií nejsou pro veterány GTA nic nového, mnoho úkolů by se potenciálně mohlo točit kolem těchto dvou činností. Zda to znamená, že jejich příběhy skončí smrtí jako jejich údajné inspirace, se však teprve uvidí.

Zasazení a časové období hry

Zprávy týkající se prostředí, ve kterém se GTA 6 odehrává, jsou přinejmenším rozporuplné. Velmi rané zvěsti naznačovaly, že hra bude zasazena do 80. let minulého století a umožní hráčům prozkoumat město s motivem Miami. To by mohlo znamenat buď Vice City (které z Miami vychází), nebo samotné Miami, protože obě města ve světě GTA existují.

Pozdější zvěsti tvrdily, že se GTA 6 bude ve skutečnosti odehrávat v moderním Vice City. Ať už to stojí, co to stojí, výše zmíněné uniklé záběry z vývoje se rozhodně zdály být zasazeny do modernějšího období a zdálo se, že se odehrávají někde v oblasti podobné Floridě. Vzhledem k tomu, kolik informací ukazuje tímto směrem, se zdá být stále pravděpodobnější, že se GTA 6 bude alespoň částečně odehrávat ve Vice City.

Je však možné, že se GTA 6 neomezí pouze na jednu lokaci. Jednou z nejtrvalejších zvěstí týkajících se GTA 6 je přesvědčení, že hráči budou moci opustit Vice City a prozkoumat rozsáhlou oblast neurčené velikosti. Různá tvrzení uvádějí, že hráči budou moci prozkoumat značnou část oceánských vod nebo dokonce možná navštívit různé kontinenty. Vezmeme-li tyto zvěsti za bernou minci, teoretici se v současné době rozcházejí v názoru na to, zda budou tyto mezinárodní lokace součástí základní hry, nebo budou případně nabídnuty prostřednictvím DLC.

Datum vydání

Zatímco nadcházející trailer pravděpodobně hráčům poskytne pevnou představu o tom, kdy bude GTA 6 uvedeno na trh, různé zprávy poukazují na poměrně solidní termín vydání. Především server Video Games Chronicle získal do svých rukou zprávu o výsledcích společnosti Take-Two Interactive, kde generální ředitel a předseda představenstva společnosti Strauss Zelnick uvedl:

„Jsme i nadále přesvědčeni, že naše podnikání je připraveno na významný zlomový bod ve fiskálním roce 2025, který, jak věříme, bude zahrnovat nové rekordní úrovně provozních výsledků.“

Vzhledem k tomu, že Take-Two Interactive vydává hry GTA, a vzhledem k popularitě (a ziskovosti) této série, mnoho lidí oprávněně usoudilo, že naznačuje, že GTA 6 bude uvedeno na trh v době fiskálního roku 2025 (který začne v dubnu 2024 a potrvá do března 2025). Nicméně je pravděpodobné, že hra bude uvedena v pozdější části tohoto okna, někdy v roce 2025, alespoň podle jiných zpráv a zvěstí.Doba vývoje GTA 6

Společnost Rockstar Games nepotvrdila celkovou dobu vývoje hry GTA 6, ale objevilo se několik docela solidních zpráv na toto téma.

Především jeden z dřívějších článků Jasona Schreiera na Bloombergu naznačoval, že GTA 6 je ve vývoji od roku 2014. Ať už to stojí za cokoli, bývalý prezident Rockstar North Leslie Benzies již dříve pro server Develop uvedl, že jeho studio od roku 2013 nevědělo, co s GTA 6 udělá. Nicméně vývojáři Rockstaru měli v té době „nějaké nápady“, z čehož vyplývá, že lví podíl na vývoji ještě nezačal, ale že tým již přemýšlel o pokračování.

Platformy a cena

Vzhledem k tomu, kolik zvěstí, úniků a zpráv o GTA 6 jsme zatím dostali, by se mohlo zdát, že na zdánlivě jednoduché otázky „Pro které platformy GTA 6 vyjde?“ a „Kolik bude GTA 6 stát?“ bude snadné odpovědět. Jen velmi málo informací však ukazuje na solidní odpověď na obě tyto otázky.

Přesto si nelze představit svět, ve kterém by GTA 6 nebylo k dispozici hned první den pro PlayStation 5 a Xbox řady X/S. Navíc, i když jsme technicky vzato nedostali novou velkou hru GTA pro PS4 a Xbox One (kromě portů), nezdá se prostě pravděpodobné, že by GTA 6 bylo k dispozici pro některou z těchto konzolí předchozí generace. I když vydání verze GTA 6 pro PS4 a Xbox One bude vzhledem k velikosti jejich uživatelských základen nepochybně lákavé, jsme příliš daleko od nové generace na to, abychom tyto porty považovali za něco jiného než zbožné přání.

To, zda bude GTA 6 při uvedení na trh k dispozici i pro PC, je v tuto chvíli největší otázkou 50/50 platformy. Historicky však největší novinky Rockstaru nejsou pro PC při uvedení na trh k dispozici. Jestliže PC verze Red Dead Redemption 2 vyšla až v listopadu 2019 (více než rok po debutu konzolových verzí), pak je velmi nepravděpodobné, že by se GTA 6 dočkalo vydání pro PC hned první den. Opět platí, že počet lidí, kteří by si hru pro PC koupili, musí být lákavou pobídkou, ale Rockstar v minulosti raději dokončoval PC porty nových her až po jejich konzolovém

Podle některých nedávných úniků informací by GTA 6 mohlo stát až 150 dolarů. Těmto únikům bych však nepřikládal žádnou váhu. Dokonce i šiřitelé fám, kteří tento únik prosazují, rychle upřesňují, že cena 150 dolarů se pravděpodobně vztahuje na speciální edici hry. Přitom základní verze GTA 6 bude téměř jistě stát kolem 70 dolarů.

Kromě toho se dá s jistotou odhadnout, že „prémiová“ verze GTA 6, která nabízí předčasný přístup ke hře, bude pravděpodobně zpřístupněna a bude se pravděpodobně prodávat v rozmezí 80-90 dolarů (opět podle současných standardů). Vzhledem k tomu, jak lákavá bude tato možná (a stále pravděpodobnější) pobídka k brzkému vydání, se někteří fanoušci jemně připravují na to, že za hru utratí minimálně tolik peněz.

Co se týče další verze GTA Online, tak o té je mnohem složitější spekulovat. O zřejmě nevyhnutelném online režimu GTA 6 jsme v podstatě nic neslyšeli, takže je třeba zvážit řadu možností. Možná Rockstar zůstane u GTA Online ještě nějakou dobu, možná si budete muset koupit GTA 6, abyste měli přístup k jeho online režimu, nebo možná bude další verze GTA Online samostatnou záležitostí.

Kdybych byl nucen hádat, spekuloval bych, že přístup k online režimu bude vyžadovat zakoupení základní hry a online režim bude k dispozici pouze v beta verzi po jejím vydání. Opět to však vychází pouze z toho, jak Rockstar tradičně přistupuje k zavádění online multiplayeru.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gamesradar.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *