První informace o Androidu 15 jsou venku. Jakou sladkost budeme nosit po kapsách?

Android 15
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Android, populární operační systém pro mobilní zařízení, má dlouholetou tradici pojmenovávání svých různých verzí sladkými dezerty. V posledních letech však společnost od této tradice ustoupila a místo toho se rozhodla pro jednodušší číselné názvy. Navzdory této změně společnost Google nadále interně používá sladké kódové názvy související s jednotlivými verzemi.

O Androidu 15 již známe podrobný údaj

Například Android 11 byl interně označován jako Red Velvet Cake a Android 12 jako Snow Cone. U Androidu 13 se však společnost rozhodla od sladkých kódových názvů upustit. A místo toho zvolila něco jiného. Operační systém byl interně označován jako “ Swing“.

Zdá se však, že se Google se systémem Android 14 vrací ke svým sladkým kořenům. Který je interně označován jako Upside Down Cake, respektive Android U. První vývojářský náhled pro Android 14 byl oficiálně vydán v únoru 2023. Odhalení sladkého kódového označení nadcházejícího operačního systému.

Nyní se objevily zprávy, že kódové označení Androidu 15 bude Vanilla Ice Cream neboli Android V. Podle Mishaala Rahmana, renomovaného zdroje z komunity Androidu, našli někteří vývojáři stopy tohoto kódového označení v kódu operačního systému.


Nenechte si ujít:


Stojí za zmínku, že kódové názvy jednotlivých verzí systému Android jsou obvykle určeny pouze pro interní použití. A nepoužívají se pro reklamní nebo marketingové účely. Nicméně skutečnost, že již známe kódové označení systému Android 15, je zajímavá. Naznačuje totiž, že Google již dopředu plánuje další vydání.

Závěrem lze říci, že rozhodnutí společnosti Google vrátit se k sladkým tematickým kódovým názvům pro nadcházející verze systému Android jistě nadchne nadšence systému Android po celém světě. A i když jsou kódová jména možná určena pouze pro interní použití, umožňují uživatelům nahlédnout do tvůrčího procesu, který stojí za vývojem jednoho z nejoblíbenějších mobilních operačních systémů na světě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, hdblog.it

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *