Mohu přijít o Google služby na svém starším Huawei? Řada uživatelů má strach

Huawei P30 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei v současné době pomalinku zavádí aktualizace EMUI 12 pro svá starší zařízení. Na tuto aktualizaci řada uživatelů čekala skutečně velmi dlouho. Přeci jenom nejnovější nástavba na Android už byla představena před několika měsíci, a řada trhů se stále ještě nedočkala.  

V současnosti probíhá uvolňování této nové aktualizace na sérii P30, konkrétně se bavíme o modelech Huawei P30 a P30 Pro. Pokud sledujete politickou situaci kolem Huawei, tak víte, že tyto zmíněné modely jsou poslední kousky, kterých se netýká obchodní embargo ze strany USA. Díky tomu mohou svým uživatelům ještě stále naplno poskytovat klasické Google služby.

Proto se o těchto modelech nebojíme říci, že jsou v dnešní době legendární, a většina uživatelů na ně nedá dopustit. Jsou také velmi oblíbené proto, že při svém vydání zcela předběhly svoji dobu, a mají funkce, o kterých se konkurenci mohlo jen zdát. Ale nyní se vraťme k tématu ohledně EMUI.

Tím, že tyto „staré“ smartphony dostávají nejnovější EMUI 12, které bylo původně určeno pouze pro nejnovější typy, tak se rozvířila v komunitě otázka, zda případnou aktualizací neztratí jejich zařízení Google služby. Během posledních dvou dnů nám naši schránku zaplnilo několik dotazů ohledně případného updatu zařízení. Uživatelé se bojí, že pokud si naistalují nejnovější EMUI 12, tak jim na jejich telefonech řady P30 zmizí kompletně celý obchod Google play.


Nenechte si ujít:


Aktualizace vám nic nesebere

Jelikož těch dotazů bylo skutečně dost, tak jsme se rozhodli, že napíšeme tento článek a celou situaci vysvětlíme. Pokud máte výše zmíněné telefony, případně i jiné, například sérii Mate 20, tak nemusíte mít strach. Případný update na nové EMUI 12 vám z vašeho smartphonu nic nevymaže, neodstraní a ani nezablokuje klíčové funkce. Modelů, které jsou vydány před obchodním embargem se situace jako taková netýká.

Proto pokud otálíte se stažením aktualizace, tak není žádný důvod k obavám. Váš telefon to pouze vylepší, a upraví designový prvek interního systému. O žádné důležité služby nepřijdete.

Pokud budete mít nějaké dotazy k tomuto tématu, tak nám můžete napsat například pod tento článek do komentářů, a my vám rádi odpovíme v nejkratší možné době.  

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *