Další společnost se přidala na trh skládacích telefonů

ZTE
Zdroj: ZTE

Skládací telefony se neustále rozvíjí a zvětšují se, což potvrzují i kroky čínského telekomunikačního giganta ZTE, který představil svůj nový model Libero Flip. Ten se vyznačuje rozdílnou zadní stranou v porovnání s konkurencí a také dostupnou cenu. Na základě specifikací jde poznat, že ZTE odvedlo dobrou práci.

Cena Libera Flip činí příjemných 420 dolarů, což je v porovnání s ostatními výrobci opravdu lidová cena. Ale zas na druhou stranu musíme myslet na to, že nový telefon má v sobě hardware zařízení střední třídy. Nicméně, pokud by vám šlo čistě o to mít svou vlastní a dostupnou skládačku, tak se Flip od ZTE jeví jako skvělá volba.

Uvnitř smartphonu se nachází procesor Snapdragon 7 Gen 1, což je procesor určený pro zařízení vyšší střední třídy. Sice se nejedná o tolik výkonný čip jako je Snapdragon řady 8, ale pro někoho, komu jde o skládačku, to bude s největší pravděpodobností stačit. Čip spolupracuje s 6GB RAM a 128GB interním úložištěm, což je dostatek místa na to, abyste měli v telefonu plno souborů a lehce náročnějších aplikací.

ZTE
Zdroj: ZTE

Pochopitelně je na Liberu nejzajímavější displej. Ten vnitřní má 6,9palcovou obrazovku a 1,43palcovou vnější, která je umístěna na zadní straně. Bohužel na ní nelze dělat vše. Jste omezení například na zapnutí svítilny, zobrazení počasí či přes ní jde ovládat přehrávání hudby. V rámci fotoaparátů má ZTE Libero 50MP primární snímač s 2MP hloubkovým senzorem ostrosti. V jeho displeji se pak ještě nachází 16MP selfie kamerka. Mezi další zajímavé specifikace patří 4310mAh baterie s 33W rychlým nabíjením, WiFi 6, Bluetooth 5.2 a NFC.

Libero Flip je dostupné ve třech barevných variacích – bílé, žluté a modré. O globálním vydání bohužel neexistují žádné informace. Nepočítáme s tím, že by se nový telefon dostal také do České republiky. ZTE na našem trhu nepůsobí. Primárním trhem je pro něj domovská Čína.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *