Vivo následuje Oppo a OnePlus. Opouští německý trh

Vivo
Skládací zařízení od Viva / Zdroj fotografie: Vivo

V roce 2022 vydaly německé soudy rozsudek, který zakázal společnostem Oppo a OnePlus prodávat smartphony kvůli patentovým sporům. Nyní obě společnosti následuje Vivo, které rovněž spadá pod BBK Electronics. Oficiální německé stránky Viva opuštění potvrzují. Když se podíváte na německý web Viva, tak na něm nenajdete žádné produkty.

To znamená, že produkty Vivo nejsou v Německu v současnosti dostupné. Nicméně, i přesto by měl zákaznický servis společnosti nadále fungovat. Uživatelé by se ani neměli bát o aktualizace jejich zařízení, jelikož ty by měly být také dostupné.

V tuto chvíli není jasné, zda je krok čínské společnosti dočasný nebo trvalý. Vivo nám k tomu neposkytlo žádné oficiální informace. Je však pravděpodobné, že důvodem odchodu je patentový spor s Nokií. Nokia obvinila Vivo z porušování jejích patentů WLAN s tím, že soud rozhodl ve prospěch finské společnosti. Oppo a Vivo navíc údajně zvažují odchod z několika evropských trhů, včetně Spojeného království. Oppo údajně stále vyjednává s Nokií o vyřešení problému, ale i přesto je jeho podnikání v mnoha zemích omezeno.

Tato situace není nikterak překvapivá, jelikož Nokie s Oppem nejsou jedinými společnostmi, které spolu vedou spory. V minulosti takové spory vedl i Huawei, který byl mnohokrát obviněn z porušování práv duševního vlastnictví. Každé podobné obvinění vede k rostoucímu počtu právních sporů, které bývají zpravidla nákladné a časově náročné.

Na závěr můžeme pouze říci, že žaloba Nokia je oprávněná, a ačkoli se nám konec značek nemusí vůbec líbit, tak to holt jinak nejde. Já osobně věřím, že situace dojde do dobrého konce a Oppo se s Nokií dohodnou, a pokud ne, tak to bude znamenat ořezání evropského trhu. Minimálně u zemí s těmi nejvyššími ekonomikami. Je otázkou, zdali společnosti spadající pod BBK Electronics opustí i český trh, ale to snad ne. Jen přeci, český trh ani není nějak zvlášť výrazný.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *