Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Zvýšení cen služby Spotify vyvolalo hromadné rušení účtů

Spotify
Autor: tomasi / Zdroj: Pixabay

Spotify je bezesporu jednou z nejoblíbenějších aplikací pro streamování hudby na světě, kterou využívá více než 500 milionů uživatelů. Uživatelé jsou velmi rozzlobeni poté, co se dozvěděli, že Spotify zvyšuje své ceny ve Spojeném království i v USA. Prémiové, duo a rodinné tarify byly navýšeny o 1 libru/měsíc (1 USD/měsíc), což má za následek, že někteří uživatelé nyní za své předplatné platí částku 17,99 libry/měsíc (16,99 USD).

Uživatelé označují společnost Spotify za chamtivou kvůli zvyšování ceny

Společnost Spotify zdůvodňuje zvýšení ceny jako nezbytné pro další inovace, ale řada uživatelů s tím nesouhlasí a kritizuje to jako „chamtivý“ krok. Hněv je tak silný, že někteří uživatelé jdou tak daleko, že ruší své účty, jak je vidět z jednoho tweetu: „Vracím se k Apple Music“.

Společnost Spotify oznámila změny cen prostřednictvím pondělního příspěvku na blogu. Zmínila, že bude své zákazníky o nadcházejícím zvýšení cen informovat prostřednictvím e-mailových oznámení. Společnost Spotify vysvětlila, že se situace na trhu od jejich prvního uvedení na trh neustále mění. Aby mohla pokračovat v inovacích, rozhodla se společnost Spotify upravit ceny Premium na různých trzích po celém světě. Společnost Spotify věří, že jí tyto aktualizace umožní zachovat hodnotu, kterou poskytuje uživatelům i umělcům na své platformě.

Prémiový tarif Spotify ve Velké Británii se zvýšil z 9,99 GBP/měsíc na 10,99 GBP/měsíc, zatímco v případě duo nebo rodinného balíčku , které pojmou šest uživatelů, se zvýšily vždy o 1 libru. Duo plán nyní uživatele stojí 14,99 GBP a rodinný plán 17,99 GBP. Plán studentského předplatného, jehož cena činí 5,99 GBP měsíčně, zůstává zvýšením cen nedotčen.

V USA se cena rodinného balíčku zvýšila na 17 USD měsíčně z předchozích 16 USD, což odráží podobné zvýšení jako ve Spojeném království. V USA se cena plánu duo zvýšila z 13 na 15 dolarů, zatímco cena studentského předplatného zůstává nezměněna. Mnoho uživatelů vyjádřilo svou nespokojenost na Twitteru, přičemž řada z nich označila Spotify v reakci na zvýšení ceny za „chamtivé“.

Jeden z uživatelů na Twitteru se ptal, zda zvýšení cen ve službě Spotify povede k vyšším platbám umělcům. To vyjadřuje pochybnosti a naznačuje, že motivem zvýšení je spíše chamtivost manažerů, kteří chtějí zvýšit své vlastní zisky. Další uživatel na Twitteru vyjádřil své rozčarování. Obvinil společnost Spotify, že je „čistě chamtivá“, protože zvýšila cenu za jeden účet na 11 liber.

Někteří uživatelé Spotify se rozhodli zrušit předplatné Premium

V souvislosti se zvýšením ceny se někteří uživatelé rozhodli zrušit své účty. Jeden z uživatelů na Twitteru napsal: „Po 14 letech vás nemám rád natolik, abych platil další 2 dolary za měsíc #ByeFelicia,“ čímž dal najevo své zklamání ze změny a záměr platformu opustit.

Jeden uživatel vyjádřil zklamání a uvedl, že nedávno přešel na Premium, ale dostal e-mail o zvýšení ceny. Přestože se jedná o navýšení pouze o 1 dolar, zvažují zrušení, protože zdůvodnění, které Spotify pro toto navýšení poskytlo, s nimi nerezonuje. Upřednostňují spravedlivé platby umělcům před dalšími funkcemi nebo inovacemi.

Pokud chcete zrušit svůj tarif Premium, tak o svoji uloženou hudbu nepřijdete

Společnost Spotify upřesnila, že pokud se rozhodnete zrušit svůj účet Premium, budete mít i nadále přístup k funkcím Premium až do příštího data vyúčtování. Poté se váš účet přepne na bezplatnou verzi.

V bezplatném plánu si budete moci ponechat své seznamy skladeb a uloženou hudbu. Při používání platformy se však budete setkávat s reklamami. Kromě toho se můžete přihlásit a přehrávat hudbu jako obvykle, a to i s účtem zdarma.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dailymail.co.uk, cnet.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

5 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *