Recenze Buxton BBS 7700 Black: Buclatý parťák, který vás roztančí
Je to už delší dobu, co jsme v redakci měli nějaké produkty od společnosti Buxton. Nyní máme to štěstí, že k nám dorazil na test reproduktor BBS 7700 a spolu s ním i sluchátka BHP 8700. Na každý model se podíváme samozřejmě zvlášť. Nyní se mrkneme na robustní Bluetooth reproduktor BBS 7700, který je dodáván ve stylové černé barvě.
Jsem si jistý, že společnost Buxton nemusíme představovat. Na českém trhu už působí pěknou řádku let a na našem webu máme pěknou sestavu recenzí na jejich produkty. Navíc od zpětné vazby od našich čtenářů víme, že jsou s těmito produkty spokojeni. Proto jsme rádi, že vám můžeme přinášet i náš pohled na tyto produkty. Jak už bývá zvykem, tak se nyní v rychlosti mrkneme na některé parametry, a poté půjdeme na samotnou recenzi.
Rozměry: | 230 × 103 × 98 mm (š / v / h) |
Hmotnost: | 1098 g |
Maximální doba přehrávání: | až 9 h |
Maximální výkon: | 50 W / RMS 30 W (2 x 15 W) |
Podporované audio formáty: | FLAC, MP3, WMA |
Bluetooth: | 5.0 |
Stupeň krytí: | IPX7 |
Obsah balení: Královská disciplína
Buxton má své balení skutečně poctivé a libí se nám jejich design. Mají vlastní rukopis a jejich magnetické krabičky se nám skutečně libí. Na přední straně krabičky máte připevněné látkové poutko a když za něj zatáhnete, tak se vám krabička otevře jak leporelo. Přičemž jako první vidíte váš zakoupený reproduktor a nad ním máte z druhé strany krabičky vypsané všechny jeho důležité parametry. Podobné balení najdete například u menšího brášky, a to u modelu BBS 5500.
Jak už jsem psal výše, tak po otevření najdete samotný reproduktor, který je ukryt pod plastovým pouzdrem. Když vyndáte reproduktor, tak pod ním najdete napájecí kabel USB-A / USB-C. Dále balení také obsahuje AUX kabel na přímé propojení z hudebním zdrojem a v neposlední řadě tu máte také manuál.
Vzhled a zpracování: Jistota, která neomrzí
V oblasti designu samotných reproduktorů má společnost Buxton svůj daný rukopis. Vzhled svých produktů má téměř totožný. Mění se pouze jejich velikost a parametry. Pokud dáte tedy vedle sebe například dnešní testovaný model BBS 7700 a starší BBS 5500, tak je od sebe rozeznáte hlavně podle velikosti a několika menších odlišností v ovládacích tlačítkách. Zda to je dobře nebo ne, tak to necháme na vás. Za nás se jedná o praktický design, který žádné změny nevyžaduje.
Tělo reproduktoru je robustní a velmi pevné, takže se nemusíte obávat případného poškození, pokud vám reproduktor na párty upadne. Navíc díky jeho dvěma gumovým nožičkám ve spodní části máte zaručenou stabilitu na jakémkoliv povrchu. Dalším skvělým prvkem, která je u těchto modelů už povinností, je zvýšená odolnost například proti vodě a prachu. Proto tento model splňuje certifikaci IPX7. Díky této certifikaci nemusíte mít obavy, pokud reproduktor během vaší zábavy spadne do bazénu. Jednoduše ho vyndáte, oklepete a párty může pokračovat bez přerušení poslechu. Certifikace IPX7 zajišťuje ochranu proti ponoření do vody do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.
Stejně jako u jiných modelů této značky, tak je povrch reproduktoru pokryt pletenou tkaninou. Na jednu stranu je to pohodlné, protože díky tomu se reproduktor skvěle drží a máte větší jistotu, že vám nevyklouzne z ruky. Na druhou stranu se na této tkanině mohou časem objevit nečistoty, a po několika odpoledních strávených u vody může být reproduktor značně zašpiněný. Na tento fakt jsme upozorňovali i u několika předchozích modelů. Pravdou je, že tento problém vyřeší obyčejná houbička na nádobí a troška čisté vody.
Přímo na horní straně modelu BBS 7700 jsou velká ovládací tlačítka. Najdeme tam šest tlačítek, která umožňují ovládání funkce jako zapnutí/vypnutí, přehrávání hudby, Bluetooth párování, TWS stereo párování a ovládání hlasitosti. Malinko nás mrzí, že tlačítka nejsou podsvícená. Když už je venku úplná tma, tak musíme hmatat po slepu, případně si přisvítit telefonu. Bylo by fajn, kdyby u další generace byla podsvícená tlačítka, minimálně aspoň na ovládání hlasitosti. Na zadní straně je ukryta pod gumovou krytkou USB-C nabíječka, AUX vstup a USB-A port, který lze využít k nabíjení mobilních zařízení. Ano, věřte tomu nebo ne, ale tento reproduktor totiž funguje i jako powerbanka.
Aby reproduktor nepůsobil nudným dojmem, tak po stranách reproduktoru najdeme dva osvětlené měniče stejně jako je tomu i u jiných produktů této značky. Nečekejte žádné silné světelné efekty, ale spíše takové příjemné barevné zpestření, když reproduktor leží před vámi na stole a posloucháte svoji oblíbenou muziku. Je to sice malý detail, ale dokáže zpříjemnit poslech během pozdních letních večerů.
Zvuk: Buxton opět nabídne to nejlepší
V oblasti zvuku tady není moc o čem spekulovat. Buxton nezná slovo kompromis, a proto vždy do svých produktů dá to nejlepší, co může v dané cenové hladině nabídnout. Model Buxton BBS 7700 nabízí aktivní výkon 30 W při frekvenčním rozsahu od 80 Hz do 16000 Hz. A je to přesně znát. V oblasti zvukového projevu budete velmi mile překvapeni, když si pustíte vaší oblíbenou skladbu na vyšší, případně maximální hlasitost, tak zapomeňte na nějaké zkreslení.
Model BBS 7700 je tak skvěle odladěn, že nabídne maximální hlasitost při minimálním až se nebojím říci, že při žádném zvukovém zkreslení. Pokud máte rádi výraznější basovou složku, tak budete u tohoto modelu nadšeni. Tento model basuje, jak o život a při poslechu si to budete skutečně užívat. Abych jenom nechválil, tak při nízké hlasitosti budete malinko trpět. Zvuk je na nižších úrovních malinko plochý až nevýrazný a jen s minimální basovou složkou. To se týká poslechu tak do cca 30% hlasitosti. Při vyšších úrovních už se dostává do normálu.
Tento model má v sobě integrovaný mikrofon. Ten můžete použít i na klasické telefonní hovory. Využil jsem tuto vychytávku pouze párkrát, ale osobně dávám přednost klasickému volání přes telefon. Druhá strana vás sice slyší, ale musíte být blízko reproduktoru. Pokud už jste o něco dál například 2 až 3 metry od mikrofonu, tak už vás druhá strana špatně slyší a převládá v rozhovoru spíše „šum“.
Připojení: Žádná aplikace, žádné starosti
Společnost Buxton má jednu klíčovou výhodu. Nemá žádnou proprietární aplikaci na párování jejich produktů. Takže jednoduše připojíte svůj telefon pomocí BT k reproduktoru a zábava začíná. Všechno je to otázka pouze pár vteřin. Nemusíte stahovat žádné aplikace, nic instalovat, provádět nějaké registrace, ověřovat emailovou adresu, prostě nic.
Párování není skutečně nic složitého. Stačí když dlouze podržíte tlačítko Bluetooth, které spustí požadovaný režim párování. Potom už klasicky přejdete u svého zařízení do Bluetooth nastavení a dáte vyhledat zařízení ve svém okolí. Během chvilky se Vám zobrazí v nabídce reproduktor „BBS 7700″ a pouhým kliknutím zařízení spárujete. Pokud nechcete používat k připojení BT, tak můžete použít klasicky AUX kabel.
True Wireless Stereo: Tohle si skutečně zamilujete
True Wireless Stereo (TWS) je technologií, která umožňuje dvěma reproduktorům komunikovat mezi sebou bezdrátově a vytvářet tak stereo zvuk. Tato technologie eliminuje potřebu kabelu mezi levým a pravým reproduktorem, což umožňuje větší flexibilitu při umístění reproduktorů. TWS reproduktory mohou být také použity samostatně jako monoreproduktory.
A tohle je přesně ta funkce, kterou tento reproduktor podporuje. Z předchozích recenzí víte, že si řada výrobců na této funkci skutečně zakládá. Je to naprosto geniální a propojení trvá přibližně 3-5 vteřin. Zapnete oba dva reproduktory a na obou najednou podržíte zmáčknuté tlačítko pro TWS. V ten moment se reproduktory začnou vyhledávat a během chvilky se spolu spárují. Poté vám už jen stačí například pomocí vašeho smartphonu se připojit k reproduktoru a následně vám začnou hrát oba zároveň. Naprosto geniální a jednoduché.
Baterie: Výdrž je dlouhá, ale mohla by být lepší
Buxton u tohoto modelu slibuje přehrávání hudby po dobu až 9 hodin. Je to skutečně slušný údaj, a sám jsem byl zvědav, jaká bude reálná výdrž. Podle vlastní zkušenosti je tato hodnota opravdu reálná. Na druhou stranu se sluší říct, že této hodnoty dosáhnete pouze tehdy, když nebudete mít hudbu puštěnou na maximální hlasitost. Když budete hlasitost držet na 60% – 70%, tak těch 9 hodin dáte s přehledem. Pokud pojedete stále na maximální hlasitost, tak reálná výdrž je kolem 5 až 6 hodin.
Až budete reproduktor nabíjet, tak počítejte, že z 0 na 100 % trvá nabíjení necelé čtyři hodiny. Většinou se nabíjení pohybovalo kolem tří hodin a pár minut. Díky přibalenému kabelu můžete reproduktor nabíjet téměř kdekoliv a z čehokoliv. Já sám jsem nabíjel například z počítače, notebooku nebo v autě. Případně můžete využít i nabíjecí adaptér z vašeho mobilního telefonu.
Závěr: Konkurenci umí slušně potrápit
Pokud se jedná o testování produktů od společnosti Buxton, tak už předem vím, že si to užiju. Za ta léta, co mi tyto produkty prochází rukami, vím, že Buxton má svoji nastavenou laťku, pod kterou prostě nejde. Ať už se jedná o kvalitní zpracování, hudební projev, tak i v oblasti baterie. Je pravda, že jsem na žádná větší negativa během testování skutečně nenarazil. Všechno to jsou jen drobnosti, nad kterými běžný uživatel mávne rukou a užívá si svoji oblíbenou hudbu.
Osobně si myslím, že za 1 499 Kč získáte skutečně slušně vybavený reproduktor, který v této cenové hladině nemá silnější konkurenci. Jsem rád, že na našem trhu máme společnost, která svoje produkty dělá s hlavním zaměřením na hudební zážitek svých posluchačů.
Autor: Lukáš Drahozal
Zdroj: Svět Huawei