Trust TREZO: Skvělá pracovní sestava, která potěší vás a vaše kolegy

Trust TREZO
Zdroj: Svět Huawei

Už delší dobu jsem pokukoval po bezdrátové klávesnici ke svému počítači. Snažil jsem si vyčistit pracovní stůl od přebytečných kabelů, které kazí dojem z čistého pracovního prostředí. I když jsem vlastníkem bezdrátové klávesnice ASUS ROG, tak ta vzhledem k mechanickým klávesám mi na psaní příliš nevyhovuje. Proto ji spíše používám na občasné hraní her.

Když jsem tedy hledal vhodnou klávesnici, která by byla bezdrátová, tichá a zajímavá cenovkou, tak mi do oka jako první padla sestava Trust TREZO. Značku Trust už znám několik let, tak jsem si řekl proč do toho nejít.

Obsah balení: Zaměření na ekologii každým kouskem

Balení je velmi jednoduché a je krásně vidět, že společnost Trust myslí ekologicky. Když totiž vyndáte klávesnici z krabice, tak je zabalená v recyklovatelném papíru. Žádný plast, žádná plastová fólie. Prostě recyklovaný papír, který se dá dále zrecyklovat. Úplně stejně je zabalena i myš, která se v pracovním setu nachází také. Prošlo mi rukama nespočet různých produktů, které byly údajně eko, ale tohle jsem viděl poprvé až tady. Palec nahoru pro Trust.

V balení tedy najdeme klávesnici, myš a bezdrátový přijímač do USB. Součástí balení jsou také tři tužkové baterie od společnosti Duracell, které využijete právě do zařízení.

Vzhled a zpracování: V jednoduchosti je krása

Trust u této pracovní sady sází na jednoduchost a to se mi líbí. Klávesnice je neskutečně lehká, ale zároveň velmi robustní. Při přesunech nikde nic nevrže ani neskřípe. Za zmínku stojí její gumové nožičky, které klávesnici drží na stole jako by byla přibitá. Ať už používám tu klávesnici od ASUSu nebo pracovní, kterou jsem měl dříve od DELLu, tak se stále nepříjemně posouvají po stole. Tenhle problém u Trustu naštěstí nemám.

Trust TREZO
Zdroj: Svět Huawei

Navíc tento pracovní respektive kancelářský set zároveň šetří naši planetu, jelikož je vyroben z 85 % z recyklovaných materiálů. Tímto prvkem se moc výrobců pochlubit nemůže. Hlavní výhodou oproti jiným modelům vidím i fakt, že klávesnice má opěrku zápěstí. Za to musím Trust pochválit, protože při delším psaní nemám nepříjemné křeče do rukou.

Trust TREZO
Zdroj: Svět Huawei

V podobně pohodovém stylu se nese i myš, která je také součástí tohoto kancelářského setu. Velikostně sedne akorát do ruky s tím, že si její užívání vzhledem k velikosti budete vyloženě užívat. Myš je příjemně lehká, takže ji v ruce téměř necítíte a při pohybu na podložce vám neklade téměř žádný odpor. Například oproti mé běžné myši, kterou je HUAWEI Wireless Mouse GT, je velikostně dokonce poloviční. Což se při dlouhodobé práci příjemně podepíše na únavě vaší ruky.

Trust TREZO
Zdroj: Svět Huawei

Navíc bezdrátová klávesnice disponuje dedikovanými klávesami pro ovládání multimédií a kancelářskými zkratkami. Klávesy jsou navíc odolné proti polití, takže i když se vám nedopatřením rozlije nápoj, tak se nic neděje. Klávesnici pouze otřete a můžete pokračovat dále.

Podobně jako u klávesnice, tak i myš má příjemné zpracování. Všechno skvěle lícuje a nikde nic nevrže ani neskřípe. Tělo myšky je vyrobené ze stejných materiálů jako klávesnice, takže je na první pohled zřejmé, že tyto dvě věci patří k sobě. Myš má navíc dedikované tlačítko pro přepínání mezi dvěma režimy DPI (1000/1800)

Tichý společník: Trust pracuje velmi potichu

Když jsem hledal klávesnici na psaní, tak jsem měl dvě kritéria. Malý zdvih a tichost kláves při psaní. Přes to prostě nejel vlak s tím, že jsem si byl ochoten za tyto prvky i připlatit. Připlácet jsem si naštěstí nemusel, protože všechny tyto prvky mi TREZO nabídlo. Klávesnice je skutečně extrémně tichá a klávesy nabídnou nízký a měkký zdvih. To všechno klávesnice nabízí díky využití membránové technologie.

To samé platí i o myši. Zapomeňte na klasické cvakání myši, které se rozléhá po celém pracovišti. Trust přinesl skutečně příjemně tichou myš. Tuto pracovní sestavu si skutečně umím představit jako výbavu každé kanceláře, protože aspoň nebude cvakání kláves a myši rušit vás a vaše kolegy.

Výdrž baterie: Tomuhle neuvěříte


Výdrž baterie je hlavní aspekt, který vás bude zajímat při výběru bezdrátové klávesnice a myši. Při výběru jsem měl požadavek na to, aby měla minimálně klávesnice vlastní akumulátor. Při průzkumu trhu jsem zjistil, že to bude docela problém, protože takových modelů moc skutečně není. Proto jsem od tohoto požadavku upustil a hledal klávesnice, které jsou na klasické tužkové baterie.

Zdroj: Svět Huawei

Tuto podmínku také Trust splnil, díky čemuž se dostal až do finálního výběru. Vlastně to byl poslední aspekt, který mě donutil po této klávesnici sáhnout. A víte proč? Hned vám to povím.

Zdroj: Svět Huawei

Přímo společnost Trust udává, že klávesnice vydrží na dvě tužkové baterie až 48 měsíců používání a myš až 12 měsíců. Přiznám se, že jsem si myslel, že to bude přitažené za vlasy. Faktem je, že na klávesnici pracuji už téměř měsíc. Přibližně 4 až 5 hodin denně a vše zatím šlape naprosto v pořádku. Zatím mě ohledně výdrže nenapadá jediná věc, kterou bych této kancelářské sestavě mohl vytknout.

Závěr: Trust nabídne velké překvapení za pár korun

Nikdy bych nevěřil, že se za slušné peníze dá sehnat takto zajímavý kancelářský set, který splní veškerá má očekávání. Trust ukázal, že skutečně umí, proto se v budoucnu možná zaměřím i na jeho další produkty. Tento kancelářský set se prodává přibližně za 999 Kč. Myslím si, že vzhledem k tomu, co set nabízí, je cena adekvátní. Tento kancelářský set se nabízi ve verzi CZ / SK, případně US jako mám já.

Ke konci ještě zmíním dvě věci, které mi u tohoto setu chybí a u další generace by mohlo nastat pár změn.

První věc, která mi tu chybí asi ze všeho nejvíce, je absence podsvícení kláves. Chápu, že kdyby tu podsvícení bylo, tak výdrž bude výrazně menší. Takže je to takový kompromis za dlouhou výdrž. Ale bylo by příjemné, kdyby byla klávesnice podsvícená.

Druhá věc, kterou bych předělal, tak to je přístup ke klávesám F1 až F12. Ty jdou použít jen společně s klávesou Fn. Je to taková drobnost, která občas zdržuje při práci. Zatím jsem nepřišel na to, zda se to dá přeprogramovat.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Trust Trezo Comfort Wireless na Zboží.cz

Trust
Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *