Recenze Huawei FreeBuds Pro 4: Jiná sluchátka už nechci

Po delší době jsme si pro vás opět připravili recenzi na nějakou novinku od Huawei. Nicméně, tentokrát to nebude ledajaká novinka, ale přímo spadající do té nejvyšší kategorie, a sice, vlajkové. Čínská společnost si totiž pro nás připravila svoje zatím nejlepší sluchátka, která minimálně dle popisu a specifikací slibují to nejlepší. A nám tedy v redakci nezbylo nic jiného, než zkusit zjistit, jestli jde jen o povedené marketingové popisky anebo realitu.
Huawei je na dnešním trhu s wearables aktivnější, než kdy předtím. A to především kvůli omezením ze Spojených států, které jej do značné míry pozdržely ve výrobě telefonů. My si díky nim můžeme alespoň užívat pravidelnou dávku nových hodinek řad Watch a Watch GT a také samozřejmě sluchátek spadajících do série FreeBuds, o kterých dnešní recenze je.
Obsah balení: Prémiovost každým coulem
Jakmile dostanete balení do ruky, tak už jej nebudete chtít vrátit zpět. Samotná krabička je zabalená do papírového obalu, na které jsou v celé své kráse vyobrazena FreeBuds Pro 4. Poté, co papírový obal sundáte, dostanete krabičku s názvem sluchátek. Po jejím otevření v balení najdete vše potřebné k tomu, abyste sluchátka mohli běžně používat, ale i něco navíc.
Takže samotné pouzdro se sluchátky je asi samozřejmostí, to nemusím nějak zvlášť rozepisovat. Stejně tak bych řekl, že je to i s kabelem a návodem, ale protože se jedná o opravdu prémiový produkt, tak si pro nás Huawei připravil jednu specialitku. Jako bonus je totiž v balení ještě pouzdro s několika různými nástavci do uší, které jsou vytvořeny buďto ze silikonu nebo paměťové pěny. A to dodává celým sluchátkům na atraktivitě a prémiovosti.

Vzhled a zpracování: Sázka na detail se vyplatila
Jde poznat, že se Huawei u těchto sluchátek rozhodl proto, že vše vsadí na detail, každou maličkost, která je může učinit atraktivnější než konkurenci. A musím poznamenat, že se to vyplatilo. Řada FreeBuds má svůj typický tvar, díky kterému sluchátka Huawei poznáte, každopádně, u těchto nejnovějších se čínský gigant rozhodl, že to posune ještě dál. My jsme dostali do redakce na testování kombinaci černo-zlatou, která kombinuje prvky elegance a zároveň luxusu.
Jen těžko můžeme Huawei něco vyčíst, protože jde poznat, že si dal na všem záležet. Samotná sluchátka jsou propracovaná, jde u nich na první dobrou poznat, které ze sluchátek patří do levého a pravého ucha, což se může některým uživatelům hodit. Zároveň je na nich zlatý nápis „Huawei“, který na sebe upoutá pozornost celého okolí. A aby to ještě nebylo málo, tak čínský gigant zabředl i do těch největších maličkostí, a my se tak dočkali designu strun zvenčí sluchátek. Ano, je pravdou, že běžně si toho člověk asi moc nevšimne, ale v případě, že si potrpíte na každý detail, tak to určitě oceníte. Je to zase něco nového, speciálního, čím Huawei svým zákazníkům ukazuje, že si dává záležet i na věcech, které nejsou tolik důležité.

Nabíjecí pouzdro je fajn, u něj žádná očekávání nemějte. Je to vlastně podobné jako u předchozích generací. Nápis Huawei je stejně jako u předchozí generace vzadu pouzdra. Za mě je to škoda, ten nápis by se mi určitě líbil víc vepředu. Na druhou stranu věřím tomu, že inženýři z Huawei určitě měli dobrý důvod k tomu, proč ten nápis vepředu není.


Zvuk: Asi jsem se zamiloval
Nová FreeBuds Pro 4 nabízí jedinečnou výbavu, díky které zažijete křišťálově čistý poslech i ve hlučných prostorech. Už jen samotné specifikace hovoří za vše – v porovnání s předešlými sluchátky od Huawei jde poznat, že nám čínský gigant opět přinesl něco nového, aby uživatelům starších sluchátek v podstatě řekl: „Teď má smysl to, abyste si zakoupili nový model.“
Předešlý model, FreeBuds Pro 3, jsem bohužel neměl možnost zkusit, a tak nemůžu udělat přímé srovnání, ale když se zaměřím na moje zkušenosti s jinými sluchátky, tak FreeBuds Pro 4 vynikají. Zvuk je přes ně výrazný, bez zkreslení s tím, že pokaždé, co jsem je měl v uších, tak jsem si to užíval. Podobně jako když si dítě užívá svou první zmrzlinu v životě. Ano, doopravdy jsem to tak prožíval. Nejprve jsem je používal se silikonovými nástavci, se kterými byl zvuk dejme super, ale jak jsem o pár dní později vyzkoušel špunty z paměťové pěny, tak se zas laťka posunula o něco výš. když si vyberete správnou velikost špuntů a správně je pak zasadíte do ucha, tak si zvuk vychutnáte na té nejvyšší úrovni.

Je na vás, co preferujete – jestli výšky nebo basy. Každý si totiž přijde na své – Huawei má v aplikaci AI Life hned několik režimů, mezi kterými si můžete vybrat. Patří mezi ně hlasy, více basů, symfonie nebo třebas zvýraznění výšek. Ale jestli jste opravdový poslechový gurmán, tak ještě můžete zabrouzdat do specializovaného režimu, kde pak najdete dva režimy – klasický a vyvážený. Já osobně jsem upřednostňoval po dobu testování vyvážený režim, který se mi osvědčil a mohl bych jej doporučit každému.
Dále pak v aplikaci najdete další vychytávky, jako je ovládaní gesty, test vhodnosti koncovek či ovládaní hlavou. Prostě a jednoduše se jedná o věci, které vám do značné míry usnadní život.
ANC: Neuslyšíte nic a nikoho
Z nadpisu se vám možná bude zdát, že přeháním, ale to jste na omylu. Naopak to konstatuji ještě docela mírně. Sluchátka jsem vyzkoušel v těch největších extrémech a zcela spolehlivě můžu říci, že se jim úspěšně podařilo „vypnout“ štěkající psy, atrium na mé fakultě či hlášení v MHD. Prostě a jednoduše – když si vyberete vhodné špunty, zapnete režim ANC na dynamický režim, tak je opravdu malá šance, že uslyšíte něco jiného než jen samotnou skladbu, která vám bude hrát v uších. V tomto směru bych Huawei neudělil nic jiného než jedničku s hvězdičkou. Rád bych napsal, že s další generací to bude ještě lepší, ale obávám se toho, že už jen těžko to může být ještě lepší. Stejně tak dobře funguje volání. Když budete s někým volat, tak je prakticky jisté, že druhá strana uslyší jenom vás a ne okolní hluk.
Se samotným ANC si můžete pohrát v nastavení, kde jsou hned 4 různé režimy. Je pak samozřejmostí, že sluchátka ještě disponují klasickými režimy s vypnutým ANC a režim Awareness, který aktivuje mikrofony a vy se sluchátky na hlavě můžete normálně komunikovat s ostatními s tím, že je parádně uslyšíte.




Závěr: Cena je sice vyšší, ale není závratná a za nabízené funkce to v mých očích stojí
Věřím tomu, že pro mnohé bude cena 4 999 Kč znamenat hodně peněz, ale já bych se na to díval z druhé strany. Přestože je to hodně peněz, tak samotné zařízení nabízí hodně funkcí. V podstatě dostanete naprosto hotové zařízení, u kterého si provedete pár personalizovaných změn a vše budete mít na té nejvyšší úrovni. Včetně designu a velkého výběru špuntů do uší.
Když si tato sluchátka pořídíte, tak nezískáte jen něco na poslech hudby. Dostanete majstrštyk, se kterým budete po pár hodinách používání chtít i usnout v posteli a zároveň jej nevyndat z uší.
Autor: Adam Vilkus
Zdroj: Svět Huawei, huawei.com
Takže mikrofony hruza. Zvuk za ty prachy taky nic moc o proti konkurenci. Pak tu máme Huawei a jejich konektivita. Dále moc to dobře v uších nedrží stačí rychleji otočit hlavu a jsou venku. Dále nemá cenu rozebírat. Za mě bída. Ale článek jako reklama ok.
Mikrofony jsou u tohoto modelu asi jedny z nejlepších na trhu. Mám ty sluchátka od prvního dne vydání a lepší jsem ještě neměl, a to jsem vlastnil několik modelů od Applu, Sony a JBL. Zajímalo by mě z čeho vychází vaše zkušenost. To samé ohledně držení v uších. Téměř všechny novější slucháka od Huawei mají měnitelné nástavce na sluchátka, takže si je nastavíte podle vlastního ucha. Chodím pravidelně běhat, případně jezdím na kole a překvapivě mi z uší nic nepadá. Jsem aspoň rád, že jste ocenil jejich konektivitu. Protože to jsou sluchátka, která fungují kvalitně jak na Androidu, tak i na iOS.