Recenze Huawei Watch 4 Pro Space Edition: Hodinky se vším všudy!

Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Na tuto recenzi jsem si vzal pro vás, naše fanoušky, vzal do parády nové hodinky Huawei Watch 4 Pro Space Edition. Je pravdou, že model Watch 4 Pro už Huawei dávno uvedl na český trh, ale Space Edition je verze, která už jen na první pohled působí velmi elegantně. Já měl možnost hodinky testovat několik týdnů společně s telefonem od Viva a musím říct, že si obě zařízení vedla dobře.

Specifikace:

Rozměry:49,1 mm × 49,1 mm × 12,9 mm
Displej:1,5palcový barevný displej LTPO AMOLED, 466 x 466 pixelů, 310 ppi
Voděodolnost:Ano, do 30 metrů
Mikrofon a NFC:Ano a ne
Váha:68 gramů bez řemínku
Operační systém:Android 8 nebo vyšší, iOS 13 nebo vyšší
Obvod zápěstí:140-210 mm
Tělo hodinek:Klenuté safírové sklíčko, DLC titan používaný v kosmickém průmyslu, keramická zadní část pouzdra
Cena:14 999 Kč

Obsah balení: Není se čeho bát

V poslední době se stává u výrobců elektroniky trendy něco vynechávat z balení. Například už i Vivo skončilo s adaptérem uvnitř jeho balení s telefony. Naštěstí, za prvé, Huawei se tohoto trendu zatím nechytl a za druhé, u hodinek moc redukovat obsah balení nejde, a tak v něm je vše potřebné.

Po otevření na vás vykouknou hned hodinky s černou ochrannou fólií s tím, že jak zabruslíte hlouběji do balení, tak v něm ještě najdete příručky v různých jazycích. A samozřejmě v neposlední řadě bezdrátovou nabíječku, která vaše hodinky díky funkci „super nabíjení“ nabije opravdu rychle. A vzhledem ke konstrukci hodinek je ještě v balení dostupných pár článků řemínku, které můžete použít k prodloužení právě řemínku.

Vzhled a zpracování: Velmi speciální

Huawei si už v rámci hodinek udělal velké jméno. Jeho modely jsou běžně hodnoceny jako ty nejhezčí, a proto asi nikoho nepřekvapí, že Watch 4 Pro Space Edition patří mezi přesně tato zařízení. Já osobně bych je zařadil do kategorie „jedny z nejhezčích hodinek, které můžete nosit“ a domnívám se, že zcela oprávněně.

Zdroj: Svět Huawei

v rámci popisu začnu již zmíněným řemínkem, který je alespoň u chytrých hodinek částečně netradiční, protože u většiny hodinek jde řemínek povolit normálně, ale u Watch 4 Pro Space Edition se jen povolí, dá na ruku a secvakne. Je to praktičtější způsob než taková ta klasika, kterou můžeme znát. Snad jediná nevýhoda spočívá v následném prodloužení řemínku, které je složitější, a pro někoho s horším zrakem to může představovat problém. Jinak, když si s tím pohrajete, tak to bez větších problémů zvládnete.

Tělo samotných hodinek je robustní, a to až extrémně, ale v případě, že máte velkou ruku, tak vám hezky sedne. Už na první pohled jde poznat, že je vyrobeno z kvalitních materiálů, jako je titan. Na spodní straně samotného těla hodinek je zase skleněná část, která při prvotním nasazení pěkně zchladí ruku a zároveň je mnohem hygieničtější než klasický materiál, jako je třeba plast.

Zdroj: Svět Huawei

A jediným problémem, který jsem našel, tak je rámeček kolem displeje. Ten se opravdu nepovedl. Designově je sice pěkný, ale jinak je to s ním spíše smutné. Je totiž udělán z takového materiálu, že na sobě zanechává otisky části prstů po každém kontaktu. Takže on ten rámeček v důsledku tohoto ani není pořádně hezký. V podstatě jen stačí, když se těch hodinek na vrchní části dotknete. Ale na druhou stranu – v kontrastu s tím, co vše je dobré, jsou nějaké otisky prstů jen malý problém.

Displej: Vše bylo vidět

S displejem jsem snad ještě u žádných hodinek problém neměl a tady to není jinak. I přes pravidelné používání jsem nezaznamenal žádné škrábance nebo jiné poškození. Minimálně v tomto ohledu jde poznat, že je Huawei zkušenou společností, která si umí tohle pohlídat.

Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Takže, když to shrnu, tak je za mě úplně v pořádku jeho svítivost na slunci, velikost a celkové provedení, protože je ještě při okrajích udělán do 3D efektu. Animace z hodinek na displeji vypadají hezky, živě a nemám k němu žádnou připomínku či stížnost.

Výdrž baterie: Žádný problém

Vsadím si, že asi každý zná řadu GT, která se zaměřuje na dlouhou výdrž baterie s tím, že já sám ji mám raději než klasickou číselnou řadu, protože ta vydrží méně dnů nabitá. Ale musím poznamenat, že s tímto modelem mi to ani tolik nepřišlo. Na to, že se jedná o číselnou řadu, tak si Watch 4 Pro Space Edition vedly moc dobře a já se v pohodě dostal na delší jak 7denní výdrž. Samozřejmě vždycky bude záviset na tom, jak moc budete hodinky používat. Věřím tomu, že někomu by vydržely třeba jen 5 dní.

Celkově mě výdrž baterie překvapila a nebojím se říct, že se podobné výdrže dočkáme třeba i v dalších modelech. Rozhodně by to nebylo na škodu, na čemž se asi všichni shodneme.

Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Systém a uživatelské rozhraní: HarmonyOS opět nezklamal

Mám za to, že jsem systém HarmonyOS vychvaloval už v recenzi na model hodinek Watch 4 GT, a tak není překvapením, že i tentokrát s ním byla jedna radost pracovat. To, co od Huawei očekáváte, v systému pravděpodobně najdete, a to je hlavní. V obchodu AppGallery bohužel není moc použitelných aplikací, a tak si budete spíš muset vystačit s tím, co je dostupné od začátku.

Pohyb po systému je plynulý a intuitivní. Sem tam jsem sice měl problém něco na základě ikony aplikace najít, ale při dlouhodobějším používání jsem se už naučil orientovat dostatečně rychle. Možná to částečně taky bylo tím, že uspořádání těch aplikací je náhodné a nedávalo moc velký smysl. Jsou prostě náhodně seřazeny a člověk si musí najít to, co potřebuje.

Sportovní aktivita a sledování zdraví: Dostupné téměř vše

V rámci sportovních aktivit si Huawei vede na vysoké úrovni, a to jak v oblasti spánku, tak i srdce a mohl bych pokračovat. V hodinkách se nachází přes 100 sportů s tím, že ani já některé neznám, ale přesto je fajn, když víte, že je máte. Hodinky disponují snad všemi funkcemi, na které si vzpomenete, včetně měření ztuhlosti tepen, teploty kůže nebo EKG.

Je to takový malý pomocníček, který může výrazně pomáhat v případě, že máte nějaké zdravotní neduhy. Všeobecně bych řekl, že si hodinky v rámci měření vedou dobře a asi se nestalo, že by mi třeba změřily nějakou úplnou blbost, což je jen dobře. Huawei a jeho měřící schopnosti jsou skoro až proslulé.

Závěr: Skvělé hodinky s příběhem

Za mě jsou nové Watch 4 Pro Space Edition skvělé hodinky s příběhem, protože se na jejich vzhled použije nemalý počet materiálu a zároveň se na nich vyřádí mnoho lidí, kteří je nakonec dostanou do tak hezké podoby. Celkově jsem moc negativ nenašel, a tak musím konstatovat, že tím nejvyšším mínusem je asi cena. Ta se pohybuje okolo 15 999 Kč. Na Huawei Storu je teď akce, kde stojí „jen“ 12 999 Kč, ale věřím tomu, že i tato suma je pro hodně lidí vysoká. Minimálně z ceny jde poznat, že jsou to prémiové hodinky, které míří na prémiové uživatele.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com, gsmarena.com (2)

Průměrné hodnocení 2.5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *