Recenze Niceboy RAZE Supersonic: I malý reproduktor může nabídnout velkolepou show

Niceboy RAZE Supersonic
Zdroj: Svět Huawei

Společnost Niceboy je na našem trhu velmi populární. Popravdě jsem ještě nenarazil na nikoho, kdo by tuto značku neznal. Osobně mám v oblasti hudby zkušenosti pouze se sluchátky od této společnosti. Proto jsem rád, že se mi do rukou dostal i tento malý reproduktor. Bude to zajímavá zkušenost. Nyní už vím, že Niceboy sluchátka umí. Bude to platit i u reproduktorů? Pojďme to společně zjistit.

Obsah balení: Vše důležité na jednom místě

Balení je tady skutečně jednoduché a nemá cenu chodit kolem horké kaše. Po zakoupení dostanete příjemně kompaktní krabičku, ve které se ukrývá sympaticky menší reproduktor, nabíjecí kabel s koncovkami USB-A / USB-C a kabel na AUX připojení. Součástí balení jsou také brožurky s návodem atd.

Niceboy RAZE Supersonic
Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a zpracování: Malý, drobný, ovšem elegantní

Niceboy se mi u tohoto modelu trefil do vkusu. Menší reproduktor, který je plně opletený a jeho ovládací prvky jsou vyrobené z výrazného žlutého plastu. Na první dobrou mě tento reproduktor skutečně uchvátil a musím říci, že se jedná asi o jeden z nejhezčích reproduktorů, které jsem kdy měl možnost testovat. Líbí se mi ten kontrast černého těla se žlutými doplňky. Za tohle musím společnosti Niceboy udělit jedničku s hvězdičkou.

Po obou stranách reproduktoru najdeme stříbrné měniče, které nám poskytnou čistou basovou složku. O tom si povíme, ale až v další části. Na stranách reproduktoru najdeme menší pogumované nožičky, které brání rezonování reproduktoru na vašem stole, pokud si pustíte něco více bohatého na basy. Dalším skvělým prvkem, který tu najdeme, je i menší poutko, které nám umožní reproduktor jednoduše zavěsit. Můžete si ho tak jednoduše pověsit na zeď, zábradlí, batoh atd.

Reproduktor má na sobě celkem pět ovládacích prvků a všechny jsou výrazně žluté, takže je budete mít ihned na očích. A například při noční grilovačce si nebudete muset na reproduktor svítit, abyste našel ovládací prvky. Tohle se vážně povedlo. Kromě velkých tlačítek na ovládání hlasitosti (PLUS a MÍNUS) tady dále najdeme tlačítko na ovládání světelných efektů, tlačítko na přehrávání / stopnutí skladby a nakonec tlačítko pro párování / změnu hudebního módu / přijmutí hovoru.  

Reproduktor je skutečně menších rozměrů, takže na výšku měří pouhých 12 cm a na šířku a délku 9,5 cm. Hmotnost je pouhých 490 g, takže se skutečně ani nepronese. Jeho velikost mu ovšem neubrala nic z jeho výkonu. Reproduktor nabízí příjemných 16 W.

Díky kvalitním komponentů a perfektnímu zpracování se nemusíte bát ani pobytu na dešti. Reproduktor má certifikaci IPX6, která zaručuje odolnost proti silně tryskající vodě při průtoku 100 litrů za minutu ze vzdálenosti 3 metrů po dobu 3 minut.

Zdroj: Svět Huawei

Zvuk: Na velikosti nezáleží

V oblasti kvality zvuk mám s Niceboy dobré zkušenosti. Jejich sluchátka hrají skutečně čistě, hlasitě a bez výrazného zkreslení. Proto jsem neměl pochyb o tom, že to samé bude nabízet i u svého reproduktoru. Samozřejmě jsem se nespletl, a reproduktor vás mile překvapí svým čistým zvukovým projevem.

Pravděpodobně vás tady zarazí něco jiného. Já osobně jsem byl překvapen hlasitostí, která u takto malého reproduktoru je skutečně ohromující. Jak jsem psal výše, tak reproduktor má velikost pouze několik málo centimetrů a hraje stejně, mnohdy i lépe než jeho větší konkurenti. Nebál bych se říci, že hraje stejně hlasitě jako mnohem větší reproduktor Buxton BBS 5500. Chápu, že pro někoho není hlasitost zásadní, ale je to milé překvapení, které jistě potěší nejednoho uživatele.

U tohoto modelu skutečně platí, že na velikosti nezáleží. Protože tento malý reproduktor vám nabídne čistý zvuk, příjemnou basovou složku a skutečně minimální zkreslení při opravdu vysoké hlasitosti. Jsem rád, že Niceboy dokázal do takto malého drobečka dostat výkon 16 W, které jsou skutečně znát.

Připojení: Dvě kliknutí a už hrajete

Niceboy RAZE Supersonic má klíčovou výhodu v tom, že nepotřebujete žádnou proprietární aplikaci na párování. Společnost Niceboy ji samozřejmě má na sluchátka, vysavače, kamera atd. Ale na tento reproduktor není zapotřebí. Proto jednoduše připojíte svůj telefon pomocí BT k reproduktoru a zábava může začít. Všechno je to otázka několika vteřin a z reproduktoru se rozléhá vámi vybraná hudba.

Spojení s reproduktorem není nic extra těžkého. Stačí když reproduktor pouze zapnete a automaticky se vám v telefonu ukáže jako zařízení pro párování. Během chvilky se vám ve volbě zobrazí reproduktor „Niceboy RAZE“ a pouhým kliknutím zařízení spárujete. To je celé.

Zdroj: Svět Huawei

Jestli nechcete pro přehrávání hudby používat BT (5.0), tak Niceboy nabízí samozřejmě i jiné způsoby na přehrávání. Například můžete použít klasicky AUX kabel, USB Flash disk, případně paměťovou kartu. Konkrétně je podporovaná microSD.

Pokud nebudete mít náladu na žádnou svoji hudbu a budete chtít dát přednost rádiu, tak ani to není problém. Niceboy RAZE Supersonic má v sobě zabudovaný FM přijímač, takže můžete naladit svoji oblíbenou stanici a užívat si poslech vašich oblíbených moderátorů.

Baterie: Prcek s pořádnou výdrží

Nebudu lhát. Výdrže jsem se u tohoto modelu docela bál. Jeho velikost naznačovala, že baterka bude stačit pouze na pár hodin hraní a pak konec. Opak je ale pravdou a byl jsem mile překvapen. Niceboy RAZE Supersonic vyniká nejen zajímavým zvukem, ale také dlouhou výdrží. Sám výrobce uvádí, že repráček na jedno nabití vydrží hrát až 15 hodin. Já osobně jsem naměřil výdrž zhruba 12 h při cca 70% hlasitosti. 

I když to není deklarovaná doba, tak věřím, že například při 50 % hlasitosti by to reproduktor bez obtíží zvládl. A nejen to, reproduktor může zároveň fungovat jako power banka. Má totiž kapacitu 1800 mAh, takže vám může v nouzi i nabít částečně mobilní telefon.

Závěr: Malý tělem, ale velký svými možnostmi

Počáteční pochybnost byla rychle vyvrácena. Niceboy ukázal, že i s malým reproduktorem se dá zahrát velká show. Pokud chcete něco malého, roztomilého, co vám vykouzlí úsměv na tváři při poslechu vaší oblíbené hudby, tak je tento reproduktor přesně pro vás. Niceboy ukázal velmi poutavý design, který svou volbou barev jenom podtrhuje jeho unikátnost. Z celé řady reproduktorů, které jsou na našem trhu, tak tento kousek krásně vybočuje.

Jsem rád, že se společnost Niceboy nespoléhá pouze na BT připojení, a uživatelům nabídne i možnost přehrávání přes AUX, flash disk, paměťovou kartu, případně FM rádio. Jako uživatel budete mít skutečně nepřeberné množství možností.

Reproduktor Niceboy RAZE Supersonic se na našem trhu prodává s cenovkou 1199 Kč. Pokud chytnete u obchodníků slevovou akci, tak se s cenou dostanete hravě pod tisíc korun. Niceboy nám jako zákazníkům ukazuje, že kvalitní reproduktor nemusí stát několik tisíc korun, ale dá se to udělat i za lidovou cenovku.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Niceboy RAZE Supersonic na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *