Recenze Sencor Hype L SE: Čistý zvuk, dlouhá výdrž a geniální jednoduchost při propojení do stereo sestavy

Sencor Hype L SE
Zdroj: Sencor

Značka Sencor má na našem trhu své pevné místo. Jsem si zcela jistý, že každý z nás měl, případně vlastní nějaký produkt od této společnosti. Sencor je na našem trhu několik desetiletí, a jeho novinky a inovace můžeme vidět prakticky okamžitě.

Když se mi tedy po delší době naskytla možnost testovat reproduktor od tohoto výrobce, tak nešlo tuto nabídku odmítnout. Jak už jsem říkal v předchozí recenzi, tak faktem je, že Sencor reproduktory skutečně umí. A patří mezi jedny z mála výrobců, kteří nabízejí skvělý poměr v porovnání cena/výkon.

Na test mi dorazil Bluetooth reproduktor Sencor Hype L SE. Na první pohled mile překvapil svoji kompaktní velikostí. Nejedná se o žádné monstrum, které by se proneslo. Jedná se o příjemný středně velký reproduktor, který nabízí vzhledem ke svým rozměrům zajímavý výkon. Než se vrhneme na samotnou recenzi, tak si odhalíme ještě technické specifikace.

Obsah balení: Na AUX kabel se tu už nemyslelo

Společnost Sencor je ohledně balení velmi sympatická, a kupujícímu nabídne to, co přesně k užívání reproduktoru potřebuje. Když si otevřete samotnou krabici s reproduktorem, tak zde najdete nabíjecí kabel a uživatelský manuál. Jak už bývá zvykem, tak nabíjecí kabel je USB-A s koncem USB-C. Naštěstí tu nemáme žádný proprietární konektor, který by nám v tom dělal neplechu, a museli bychom nosit další kabel sebou všude navíc. Malinko mě zamrzelo, že Sencor k balení nepřidal AUX kabel na propojení, i když už to dneska není moc využíváno, tak určitě by své využití u některých uživatelů našel. 

Sencor Hype L SE
Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a zpracování: Zpracováno do nejmenšího detailu

Jak bývá u společnosti Sencor zvykem, tak i u tohoto zařízení si dala práci s tím, aby vše vymyslela do nejmenšího detailu. Do redakce mi dorazil reproduktor v černé barvě. Osobně bych spíše zvolil spíše nějakou zářivější barvu než klasickou černou, ale samozřejmě, každý má jiné preference.

Sencor Hype L SE
Zdroj: Svět Huawei

Reproduktor po vyndání z krabičky působí velmi robustním a masivním dojmem. Přitom nabízí velmi příjemné rozměry, které vám dávají možnost reproduktor ukrýt například do boční kapsy batohu nebo jej můžete strčit do přední velké kapsy od mikiny. Zamrzelo mě, že u reproduktoru není přidělané žádné poutko. Díky kterému byste mohli reproduktor například přivázat k batohu nebo ho jednoduše zavěsit do prostoru.

Sencor Hype L SE
Zdroj: Svět Huawei

Oproti tomu za pochvalu stojí velká přehledná tlačítka. Hlavně ta na ovládání hlasitosti. Ta jsou skutečně velká a nemusíte mít strach, že je nenahmatáte. Vedle těchto ovládacích tlačítek hlasitosti najdete také tlačítko na Bluetooth párování, následně tlačítko PLAY, PAUSE a jako poslední tlačítko na zapnutí/vypnutí reproduktoru. A jako poslední detail na horní straně najdeme čtyři světelné diody, které ukazují stav nabití. Dále si také dovolím pochválit opletení reproduktoru, které je skutečně kvalitní a nemusíte mít strach, že se během krátké chvilky potrhá nebo prošoupe.

Sencor Hype L SE
Zdroj: Svět Huawei

Zajímavou a důležitou třešničkou na dortu je kvalitní LED podsvícení bočních basových membrán, které působí skutečně luxusním dojmem. Díky tomu si hudbu za tmy užijete ještě o to víc. Pokud si rádi berete hudbu sebou k vodě, tak Sencor bude vaším drahocenným parťákem, protože poskytuje certifikaci IPX7.

Zvuk: Úsměv na tváři je zaručen

Značku Sencor mám popravdě velmi rád, protože ve své cenové kategorii nabízí skutečně zajímavé produkty. V oblasti reproduktorů si dovolím říci, že to platí dvojnásob. Díky tomu, že Sencor už trochu znám, tak jsem tak nějak tušil, jaký zvuk na mě čeká, i tak mě ale překvapil. Vzhledem k velikosti reproduktoru hraje skutečně extrémně hlasitě.

Nový Sencor Hype L SE nabídne skutečně čistý zvuk, silné hutné basy, a když už je tma, tak i slušnou podívanou. Jsem rád, že si Sencor dal tu práci a odstranil zvukové zkreslení při maximální hlasitosti. Protože když nastavíte hlasitost na maximum, tak se zkreslení ukáže pouze minimálně a u některých skladeb ho nenajdeme vůbec. V tomhle má oproti konkurenci v této cenové hladině skutečně navrch.  

Sencor Hype L SE
Zdroj: Svět Huawei

Když tento reproduktor ohledně kvality zvuku a hlasitost, porovnám například s modelem Sencor SSS 3100. Tak musím konstatovat, že tento model Hype L SE hraje výrazně hlasitěji a reprodukovaný zvuk je skutečně o třídu výš. Hlavně model Hype L SE nabízí bohatý 360° zvuk, to znamená, že na rozdíl od klasických reproduktorů, u kterých je zvuková projekce soustředěna na přední část reproduktoru, tak Hype L SE nabízí zvukovou distribuci rovnou ze všech stran. Výkon reproduktoru je pozoruhodných 30 W, takže výkonu nabídne skutečně dostatek.

Sencor Hype L SE
Zdroj: Sencor

Sencor u tohoto modelu zvolil na tři přednastavené ekvalizéry, které jsou zaměřeny na maximální užití daného segmentu hudby. První ekvalizér vám vytáhne basy, další nabídne vyvážené středy a poslední vám příjemně zvýrazní výšky. Jejich změnu provedete jednoduchým dvojitým kliknutím na tlačítko Bluetooth.

Připojení: Spárováno, než řeknete Sencor Hype L SE

Sencor má jednu klíčovou výhodu. Nemá žádnou proprietární aplikaci na párování. Takže jednoduše připojíte svůj telefon pomocí BT k reproduktoru a zábava začíná. Všechno je to otázka pouze pár vteřin.

Párování není skutečně nic složitého. Stačí když dlouze podržíte tlačítko Bluetooth, které spustí požadovaný režim párování. Reproduktor Vás na to upozorní hlasovou odezvou a modrou diodou. Potom už klasicky přejdete u svého zařízení do Bluetooth nastavení a dáte vyhledat zařízení ve svém okolí. Během chvilky se Vám zobrazí v nabídce reproduktor „SSS 6603 HYPE“ a pouhým kliknutím zařízení spárujete.

Zdroj: Svět Huawei

Pokud nechcete používat k připojení BT, tak můžete použít klasicky AUX kabel. Pokud ani ten, tak jsem rád, že Sencor do reproduktoru integroval slot na paměťovou kartu. Konkrétně můžete použít pro přehrávání hudby micro SD Kartu.True Wireless Stereo: Funkce, která vás posadí na zadek

True Wireless Stereo (TWS) je technologií, která umožňuje dvěma bezdrátovým reproduktorům komunikovat mezi sebou bezdrátově a vytvářet tak stereo zvuk. Tato technologie eliminuje potřebu kabelu mezi levým a pravým reproduktorem, což umožňuje větší flexibilitu při umístění reproduktorů. TWS reproduktory mohou být také použity samostatně jako monoreproduktory.

Zdroj: Svět Huawei

A tohle je přesně ta funkce, kterou reproduktor Sencor Hype L SE podporuje. Je to naprosto geniální a propojení trvá přibližně 3-5 vteřin. Zapnete oba dva reproduktory a na obou najednou podržíte zmáčknuté tlačítko Play. V ten moment se z reproduktoru ozve hláška „True wireless mode“ a reproduktory se začnou vyhledávat a během chvilky se spolu spárují. Jakmile se tak stane, tak oba reproduktory přehrají hlášku „True Wireless paird“. Poté vám už jen stačí například pomocí vašeho smartphonu se připojit k reproduktoru a následně vám začnou hrát oba zároveň. Naprosto geniální a jednoduché.

Zdroj: Svět Huawei

Já jsem si tuto funkci zamiloval u svého počítače, kde klasické reproduktory nemám. Tak jsem si Sencor Hype L SE připojil k počítači pomocí BT a využívám je jako stereo soustavu například na sledování filmů, poslechu hudby, případně příležitostní hraní her. O prodlevu zvuku nemusíte mít strach zvuk je naprosto synchronní a žádné rozdíly nepocítíte.

Baterie: Bude s vámi na párty několik hodin

U společnosti Sencor mám již ověřeno, že její výdrž, která je udávaná výrobcem, je skutečně reálná. Výrobce slibuje přehrávání hudby po dobu 8 hodin při zhruba 50 % hlasitosti. Údaj je skutečně slušný, ale je i pravdivý? Nebudu vás dlouze napínat. Ano, je. Při testování jsem se dostal lehce přes 8 hodin, takže vím, že výdrž je opět skutečně reálná. Pokud si budete chtít užívat hudbu skutečně plnými doušky, tak při přehrávání na maximální hlasitost se dostanete na zhruba 5 hodin slušné zábavy.

Vzhledem k velikosti těla jsem byl překvapen, když jsem zjistil, že je reproduktor osazen baterií, která má kapacitu 5000 mAh. Ani samotné nabíjení není dlouhé. Reproduktor nabijete z úplného vybití na maximum kolem tří hodin. Zařízení samozřejmě nabijete pomocí kabelu USB-C, tento nabíjecí kabel navíc najdete přímo v balení.

Závěr: Každá skladba dostane své jedinečné kouzlo

Sencor opět ukázal, že je schopen vyvinout a nabídnout produkt, který stojí slušné peníze, a budete z nej mít skutečnou radost. Reproduktor nabídne čistý zvuk, dlouhou výdrž a dostatečnou hlasitost na každou párty. Jako bonus samozřejmě vidím v tom, že můžete jednoduše spárovat více reproduktorů do sebe a vytvořit si tak vlastní sestavu reproduktorů, které vám například ozvučí celou zahradu. Zásadní negativa tady nehledejte. Jediné, co by někomu mohlo vadit, tak to je doba nabíjení, které trvá přibližně 3 hodiny.

Za tyhle peníze (1499 CZK) dostanete skutečně zajímavý reproduktor, který vám udělá velkou službu. Hlavně nemusíte mít strach, že se vám u bazénu utopí. Testovaný model si můžete vzít klidně k vodě bez strachu o to, že si tam reproduktor utopíte. Díky jeho certifikaci je to ideální parťák například na vodu.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Sencor Hype L SE na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *