Recenze Sencor Sirius 2 Maxi Rose: Růžový krasavec, který potěší nejednu ženu

Zdroj: Svět Huawei

Konec roku se nezadržitelně blíží a nám se na poslední chvíli dostala do rukou nová série reproduktorů od značky Sencor. Pokud náš web čtete pravidelně, tak jistě víte, že výrobky této společnosti se u nás objevují s jistou pravidelností. Zvláště reproduktory máme velmi rádi, protože při pohledu na cenu a výkon nabízí vždy skvělý poměr.

Nyní se nám do redakce dostala nová série, která nese označení Sirius 2. Tato série obsahuje konkrétně tři modely. Jedná se o klasický model Sirius 2, menší model Sirius 2 Mini a námi testovaný větší model Sirius 2 Maxi. Do redakce nám dorazil v líbivé barvě Rose, takže už z názvu je patrné, že Sencor s touto barevnou variantou míří převážně na dámy. No, nebudeme chodit kolem horké kaše a přejdeme pomalu na recenzi.

Obsah balení: V jednoduchosti je krása

Krom zabaleného reproduktoru v balení najdeme nabíjecí USB kabel, konkrétně USB-A / USB-C. Sencor vám k reproduktoru také přiloží podrobnou brožurku, kde naleznete návod a popsání funkcí nového reproduktoru. Stejně jako tomu je u jiných modelů této značky, tak ani tady v balení nenajdeme klasický AUX kabel na přímé připojení ke zdroji zvuku.

To nás malinko zamrzelo, přeci jenom se stále ještě najde řada zákazníků, která si připojuje reproduktory napřímo. Navíc reproduktor i konektor AUX nabízí, takže si myslíme, že by ten kabel v balení své využití jistě u několika zákazníků našel.

Zdroj: Svět Huawei

Vzhled: Elegance ve stylovém balení

Pokud jde o vzhled a zpracování těla, tak v tomto směru je na Sencor vždycky spolehnutí. Navíc v této barevné variantě vypadá reproduktor skutečně zajímavě a nebojím se říci, že v této úpravě nic podobně elegantního nenajdete. Barevná varianta Rose totiž na první pohled připomíná růžové zlato. A pokud k tomu ještě přidáme lesklé měniče po stranách, tak to celé působí jako takový krásný dámský šperk.

Jak už název napovídá, tak je zřejmé, že reproduktor nabídne větší rozměry. Konkrétně se bavíme o velikosti 227 x 94 x 96 mm a jeho hmotnost je 998 g. Vzhledem už k větší váze je skvělé, že na těle najdeme poutko, které můžeme využít pro nošení, případně na uvázání reproduktoru někam do výšky. To se může hodit například při pořádání zahradního večírku.

Sencor
Zdroj: Svět Huawei

Krom toho je celé tělo reproduktoru opleteno materiálem, který je velmi příjemný na dotek. A díky této barevné variantě má tento oplet takový lehce lesklý punc. Jediné, čeho bych se bál tak, že se postupem času oplet například ušpiní, případně prošoupe.

Na přední straně reproduktoru najdeme dvě obří tlačítka (+ a -), která slouží k ovládání hlasitosti. Kousek níže pod těmito ovládacími prvky Sencor ukryl tři LED diody, které nám prozrazují stav nabití akumulátoru. Když je reproduktor vypnutý, tak si jich nevšimnete, ale jakmile se zapne, tak začnou jemně prosvítat přes oplet reproduktoru. Pod sestavou těchto třech diod ještě najdeme nápis Sencor, který nám dává jasně najevo, s kým máme tu čest.

Sencor
Zdroj: Svět Huawei

Na zadní straně těch ovládacích prvků najdeme o malinko více. Jako první tady je zapínací tlačítko, dále tlačítko na PLAY/STOP/PAUSE a poslední do třetice je tlačítko BT, které slouží k párování reproduktoru s telefonem, případně mezi sebou s dalšími reproduktory. Na této straně najdeme i voděodolnou krytku, která ukrývá napájecí konektor USB-C, AUX konektor a slot na paměťovou kartu. Reproduktor má totiž certifikaci IPX7, takže se nemusíte bát vytáhnout reproduktor například sebou k vodě.

Zvuk: Prostě Sencor se vším všudy

Tady nemá cenu chodit kolem horké kaše. Sencor v tomto segmentu má skutečně co nabídnout. Vzhledem k tomu, že Sencor už trochu znám, a prošlo mi rukama několik jeho reproduktorů, tak jsem tušil, jaký zvuk na mě čeká. Stejně jako jeho předchůdci nabídne skvělý poslech, který budete v této cenové relaci jen velmi těžko hledat.

Nejnovější hudební série Sirius 2 poskytne krásně čistý zvuk. Střední a výškové tóny jsou bez výraznějšího zkreslení, které občas trápilo dřívější generace. Možná bych malinko přidal na basové složce vzhledem k tomu, jak je tento reproduktor už velký, tak bych očekával silnější basový podkres.   

Výkon reproduktoru je ideálních 30 W, takže výkonu nabídne skutečně dostatek. Navíc tento kousek nabízí 360° zvuk. To znamená, že na rozdíl od klasických reproduktorů, u kterých je zvuková projekce soustředěna na přední část reproduktoru, tak tento model nabízí zvukovou distribuci rovnou ze všech stran. Tuto vychytávky nabízejí i ostatní nové reproduktory od Sencoru.

Velmi mě mrzí, že tady nemáme představené ekvalizéry jako u jiných reproduktorů značky Sencor. Například námi dříve testovaný model Hype L SE měl tři přednastavené ekvalizéry, které jsou zaměřeny na maximální užití daného segmentu hudby. První ekvalizér vám vytáhne basy, další nabídne vyvážené středy a poslední vám příjemně zvýrazní výšky. Jejich změnu běžně provedete jednoduchým dvojitým kliknutím na tlačítko Bluetooth. To u tohoto modelu bohužel chybí. Za to má u nás Sencor černý puntík, a popravdě mně to docela zamrzelo.

Zdroj: Sencor

Připojení: Nic rychlejšího už neuvidíte

Tady se budu opakovat z předchozí recenze, protože Sencor má jednu klíčovou výhodu. Nemá žádnou proprietární aplikaci na párování. Takže jednoduše připojíte svůj telefon pomocí BT k reproduktoru a zábava začíná. Všechno je to otázka pouze pár vteřin.

Párování není skutečně nic složitého. Stačí když dlouze podržíte tlačítko Bluetooth, které spustí požadovaný režim párování. Potom už klasicky přejdete u svého zařízení do Bluetooth nastavení a dáte vyhledat zařízení ve svém okolí. Během chvilky se Vám zobrazí v nabídce reproduktor „Sirius 2 Maxi“ a pouhým kliknutím zařízení spárujete.

Pokud nechcete používat k připojení BT, tak můžete použít klasicky AUX kabel. Pokud ani ten, tak jsem rád, že Sencor do reproduktoru integroval slot na paměťovou kartu. Konkrétně můžete použít pro přehrávání hudby micro SD Kartu.

Sencor
Zdroj: Svět Huawei

True Wireless Stereo: Tohle si skutečně zamilujete

True Wireless Stereo (TWS) je technologií, která umožňuje dvěma reproduktorům komunikovat mezi sebou bezdrátově a vytvářet tak stereo zvuk. Tato technologie eliminuje potřebu kabelu mezi levým a pravým reproduktorem, což umožňuje větší flexibilitu při umístění reproduktorů. TWS reproduktory mohou být také použity samostatně jako monoreproduktory.

A tohle je přesně ta funkce, kterou tento reproduktor podporuje. Z předchozích recenzí víte, že si Sencor na této funkci skutečně zakládá. Je to naprosto geniální a propojení trvá přibližně 3-5 vteřin. Zapnete oba dva reproduktory a na obou najednou podržíte zmáčknuté tlačítko Play. V ten moment se z reproduktoru ozve hláška „True wireless mode“ a reproduktory se začnou vyhledávat a během chvilky se spolu spárují. Jakmile se tak stane, tak oba reproduktory přehrají hlášku „True Wireless paired“. Poté vám už jen stačí například pomocí vašeho smartphonu se připojit k reproduktoru a následně vám začnou hrát oba zároveň. Naprosto geniální a jednoduché.

Jak jsem psal v dřívější recenzi, tak já jsem si tuto funkci zamiloval u svého počítače, kde klasické reproduktory nemám. Tak jsem si reproduktory od Sencoru připojil k počítači pomocí BT a využívám je jako stereo soustavu například na sledování filmů nebo k poslechu hudby.

Baterie: Parťák k neutahání

Jak asi podle velikosti reproduktoru tušíte, tak tady najdeme skutečně obří akumulátor. Sencor tento model vybavil akumulátorem o velikosti 5000 mAh. Ty ho dokážou pohánět po dobu až 8 hodin při 50% hlasitosti. Z vlastní zkušenosti vím, že při poslechu kolem 70% hlasitosti se s výdrží hravě dostanete nad 6 hodin.

Pokud jde o nabíjení, tak tady máte dvě možnosti. Buď můžete Sencor Sirius 2 nabíjet například přes počítač a jeho USB, případně můžete využít jakýkoliv adaptér, který má USB-A výstup, kam si zapojíte přiložený nabíjecí kabel. Samotné nabíjení z úplného vybití do maxima mi trval lehce přes 3 hodiny. Není to úplný rychlík, ale zase mohlo být hůř.


Nová série Sirius 2

Do redakce nám s modelem Sirius 2 Maxi dorazil i klasický model Sirius 2. A to hned ve dvou barevných provedeních. Měli jsme tady na prohlídku verzi Olive a Navy. Zřejmě si říkáte, proč jsme to v recenzi nerozebrali podrobněji. Popravdě nebyl důvod. Pokud jde o kvalitu a reprodukci zvuku, tak jsou tyto dva modely reproduktorů na stejné úrovni. Jediné, co se liší je výkon samotného reproduktoru.

Model Sirius 2 Maxi nabízí 30 W a klasický model Sirius 2 nabízí oproti většímu bráchovi „pouze“ 20 W. Další a poslední rozdíl oproti většímu sourozenci je rozdíl ve velikosti baterie. Ta u klasického modelu Sirius 2 má kapacitu 3600 mAh, oproti tomu model Maxi 5000 mAh. Při rozdílu výkonu mají oba reproduktory téměř totožnou výdrž na baterii. Cena klasického modelu Sencor Sirius 2 je 999 CZK.


Závěr: Sencor je v tomto oboru sázka na jistotu

Jsem rád, že Sencor u tohoto modelu myslel i na ženy. Díky nové barevné variaci si ženy na své dámské jízdy mohou vybrat spolehlivého a fešného partnera, který je po hudební stránce zabaví na dlouhé hodiny. Opět tady máme reproduktor, který člověku vykouzlí úsměv na tváři, a přitom vám nezruinuje rodinný rozpočet.

Pokud se zaměřím na negativa, tak musím zmínit slabší basový podkres. Osobně si myslím, že by reproduktor mohl nabídnout mnohem hutnější basovou složku. A jako další musím společnosti vyčíst nedostupné režimy ekvalizéru, které měly skutečně svůj význam, a člověk si s tím mohl upravit výsledný zvuk podle aktuální skladby.

Asi si nyní říkáte, kolik tato hračka stojí. Sencor se drží své cenové politiky, a proto tento reproduktor ocenil na 1499 CZK. Osobně si myslím, že za tyto peníze dostanete skutečně zajímavý reproduktor, který vám udělá velkou a dlouholetou službu.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Sencor Sirius 2 Maxi Rose na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *