Sony přineslo na náš trh bestii. Smartphone Xperia 1 V sráží konkurenci na kolena

Sony Xperia 1 V
Zdroj: Sony

Společnost Sony představuje model Xperia 1 V, první vlajkovou loď mezi smartphony vybavenou nově vyvinutým složeným obrazovým snímačem CMOS s dvouvrstvou technologií Transistor Pixel. Xperia 1 V disponuje špičkovými technologiemi společnosti Sony, které splňují profesionální potřeby současných tvůrců a zároveň podpoří budoucí tvůrce, kteří chtějí natáčet a prezentovat svůj obsah s hrdostí.


„Potřeby našich zákazníků jsou vždy na prvním místě našeho vývoje produktů a možnosti pro fotografování a natáčení videí pomocí Xperie 1 V jsou neomezené.“ říká Gildas Pelliet, ředitel IP&S, Sony Europe, „Jako náš vlajkový smartphone nabízí lepší úroveň tvorby obsahu, zážitky ze sledování, herní výkon, výdrž baterie a zvukové možnosti.“


Sony Xperia 1 V
Zdroj: Sony

Dokonalejší zachycení obsahu

Xperia 1 V posouvá laťku díky nově vyvinutému obrazovému snímači, který zobrazuje syté barvy a textury při snímání lidí, krajin nebo tmavých scén. Díky kombinaci výkonu při slabém osvětlení, který je přibližně dvojnásobný ve srovnání s předchozím modelem, a technologii vysokorychlostního procesu překrývání více snímků (high-speed multi frame overlay procession technology) fotoaparátu Xperia 1 V je možné pořizovat fotografie s minimem šumu a širším dynamickým rozsahem, který odpovídá full-framovému fotoaparátu. 24mm objektiv na zadní straně Xperia 1 V je vybaven dvouvrstvým skládaným obrazovým snímačem CMOS „Exmor T for mobile“ se skládáním tranzistorových pixelů, který je přibližně 1,7krát větší než předchozí obrazový snímač. Objektiv s optickým zoomem 85-125 mm (F2,3-F2,8) navíc umožňuje pořizovat jasné portréty s malým zkreslením.

Sony Xperia 1 V
Zdroj: Sony

Obrazový profil S-Cinetone, který je dobře známý filmovým tvůrcům, byl upraven pro mobilní telefon. To umožňuje při natáčení dokonale zachytit lidskou kůži. Díky tomu je možné věrně zaznamenat působivý filmový obraz bez nutnosti úprav barev. Kromě toho má nový snímač přibližně třikrát vyšší úroveň saturace informací ve srovnání s běžným snímačem a jedinečné zpracování kvality obrazu potlačuje šum, který se obvykle vyskytuje při snímání tmavých scén. Výsledkem jsou tak krásné snímky s jemnými barvami.

Zdroj: Sony

Smartphone Xperia 1 V disponuje mnoha funkcemi, včetně barevných předvoleb, jako je Creative Look, které se používají i u fotoaparátů řady Alpha, a vysoce výkonného automatického ostření Real Time AF. Přednastavena jsou různá barevná schémata, například barevné květiny a jasně modrá obloha nebo vytvoření jemného, transparentního povrchu. Vysoce výkonná funkce Real Time AF a sledování očí v reálném čase (Real-time Eye AF) umožňuje telefonu Xperia fotografovat se zaměřením na oči osoby nebo na snímaný objekt. Díky technologii AI depth, která analyzuje informace o vzdálenosti, lze jasně zaostřit i na vzdálené objekty. Navíc je nově k dispozici vysokorychlostní sériové snímání až 30 snímků za sekundu se sledováním AF/AE, takže vám neunikne jediný důležitý okamžik.

Sony Xperia 1 V
Zdroj: Sony

Vylepšený zážitek z vlogování

Xperia 1 V vyhovuje potřebám všech tvůrců díky nastavení Product Showcase, které je oblíbenou funkcí řady vlogovacích fotoaparátů Sony a při natáčení přesouvá pozornost fotoaparátu na produkt místo na obličej recenzenta. Kromě toho je v blízkosti hlavního fotoaparátu umístěn nový mikrofon s prioritou hlasu. Zaznamená zřetelně hlas tvůrce i v rušném venkovním prostředí, a tím zjednodušuje proces natáčení-distribuce videa. Při živém vysílání na YouTube™ prostřednictvím funkce nahrávání videa „Videography Pro“ lze v sekci komentářů současně zobrazit chat diváků, což umožňuje okamžitou interakci s diváky v reálném čase. Uživatelské rozhraní podporuje také vertikální natáčení, takže můžete natáčet obsah vertikálně, nebo horizontálně.

Sony Xperia 1 V
Zdroj: Sony

Poutavé zážitky

Nejnovější vlajkový smartphone je vybaven 6,5palcovým displejem OLED s rozlišením 4K, obnovovací frekvencí 120Hzi a minimalizovaným efektem rozmazání. Výkonný a tichý zesilovač reproduktorů zlepšuje šíření a hloubku zvuku a rozsah nízkých a vysokých frekvencí, čímž vytváří dynamičtější a čistší zvuk. Xperia 1 V nabízí autentický zážitek ze sledování filmů a hudby bez nutnosti použití dalšího reproduktoru.

Sony Xperia 1 V
Zdroj: Sony

Na zadní straně má funkční a na dotek příjemný design, který využívá speciálně vyvinuté texturované sklo. V kombinaci s jemnými drážkami na boku zajišťuje stabilní úchop a zabraňuje vyklouznutí, když smartphone držíte při fotografování nebo při sledování obsahu.

Dlouhá výdrž baterie a výkonný procesor

Díky výkonné baterii s kapacitou 5 000 mAh je i při použití displeje 4K k dispozici přibližně 20 hodin nepřetržitého přehrávání videa. Podporuje bezdrátové nabíjení, 30 minut rychlého nabíjení nabije baterii až na 50 % a navíc jedinečná technologie optimalizující nabíjení zajistí uživateli, že baterie si i po třech letech udrží nejméně 80 % své maximální kapacity.

Sony Xperia 1 V
Zdroj: Sony

Xperia 1 V dosahuje vysokého výkonu i odolnosti díky zlepšení spotřeby energie a odvodu tepla a můžete s ní dlouho natáčet, aniž by se nadměrně zahřívala. Díky mobilní platformě Snapdragon® 8 Gen2 byla energetická účinnost procesoru oproti předchozímu modelu zvýšena přibližně o 40 %.. Spotřeba energie při provozu fotoaparátu se snížila přibližně o 20 % a objem fólie pro lepší odvádění tepla z hlavní jednotky byl zvětšen přibližně o 60 %.

Sony Xperia 1 V
Zdroj: Sony

Udržitelnost a přístupnost

Díky neustálému úsilí za lepší přístupností obsahuje Xperia 1 V ve Photo Pro funkci, která pomocí zvuků informuje uživatele o horizontálním nebo vertikálním měření obrazovky.

Skupina Sony Group si vytyčila environmentální plán „Road to Zero“, jehož cílem je nulová zátěž životního prostředí do roku 2050. Abychom toho dosáhli, přijímáme příslušná opatření a zároveň postupně stanovujeme střednědobé environmentální cíle. V rámci těchto střednědobých environmentálních cílů chceme do roku 2025 zcela vyloučit plastové obalové materiály pro nově navržené malé výrobky. Bezplastový obal telefonu Xperia 1 V se skládá z jedinečného originálního kombinovaného materiálu společnosti Sony, který je vyroben z bambusu, vláken cukrové třtiny a recyklovaného papíru sesbíraného z tržního prostředí. Pracujeme také na snížení množství primárního plastu použitého uvnitř hlavní jednotky. Některé vnitřní i vnější prvky hlavní jednotky využívají SORPLAS™, nehořlavý recyklovaný plast vyvinutý společností Sony, který využívá až 99 % recyklovaných materiálů.

Sony Xperia 1 V
Zdroj: Sony

Stylový kryt se stojánkem pro Xperia 1 V

Exkluzivní kryt Xperia 1 V má na spodní straně úchop, který zlepšuje zážitek z fotografování.  Kromě běžného horizontálního stojánku nabízí i vertikální stojánek, takže jej můžete snadno používat nejen pro sledování videí, ale také pro živé přenosy a videochat. Zadní strana krytu má texturovaný design, který byl použit také na zadní stranu těla „Xperia 1 V“, takže původní design zařízení není narušen ani po nasazení krytu. K dispozici jsou tři barvy, které ladí s tělem.

Cena a dostupnost

Xperia 1 V bude k dispozici koncem června za přibližně 34 990 Kč. K dispozici bude v černé, platinově stříbrné a khaki zelené barvě.

Předobjednávky modelu Xperia 1 V budou zahájeny 5. 6. 2023. Zákazníci, kteří si od 5. 6. 2023 předobjednají telefon Xperia 1 V, budou mít po omezenou dobu nárok na nejnovější bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM5 s potlačením okolního hluku, která obdrží při nákupu (v hodnotě 9 999 Kč).

Konkurence

Sony to v oblasti vlajkových lodí nebude mít vůbec jednoduché. Na našem trhu se proti němu postaví například vivo X90 Pro, který svojí kvalitou fotoaparátu mile překvapil. Dalším silným oponentem bude Samsung Galaxy S23 Ultra, který patří do stálice kvalitních vlajkových lodí.

Hlavními konkurenty pro Sony budou pravděpodobně nedávno odhalený HONOR Magic 5 Pro a HUAWEI P60 Pro. Oba smartphony jsou perfektně fotograficky vybaveny. Vzhledem k tomu, že Sony nabízí velmi zajímavou fotovýbavu se dá očekávat, že tento souboj bude velmi těsný.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hodnocení: 11

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *