Huawei i navzdory sankcím odhalí letos vlastní procesory

Huawei
Autor fotografie: Abe Serrano / Zdroj fotografie: Pixabay

Objevilo se několik zvěstí o tom, že se Huawei chystá opět vyrábět vlastní čipové sady. Společnost zřejmě plánuje vyrábět nové čipy, které budou založeny na 12nm a 14nm procesu.

Zpráva přichází od známého tipaře na sociální síti Weibo. Podle nového úniku se společnost připravuje na zahájení první masové výroby čipových sad založených na 12nm a 14nm procesu. Leaker dále dodal, že Huawei bude tyto čipové sady vydávat pod svým vlastním jménem. Čínský technologický gigant navíc není v oblasti polovodičů žádným nováčkem, neboť jeho dceřiná společnost HiSilicon již léta vyrábí pokročilé čipové sady, které na trhu mobilních zařízení konkurují společnostem Qualcomm a MediaTek.

Protože však společnost přišla o svého hlavního dodavatele TSMC, jsou tyto nové čipové sady vyvíjeny a vyráběny na výrobních procesech, které nejsou tak pokročilé jako současná generace mobilních čipů. Pro ty, kteří o tom nevědí, TSMC již přešla na 4nm a dokonce testuje 3nm výrobní technologii. Ale bez ohledu na to by tyto čipy mohly být stále použitelné pro jiná zařízení, jako jsou chytré nositelné produkty nebo případně i gadgety založené na IoT. Podle informací od leakera se některé modely čipů již interně používají, a to ještě před komerčním uvedením na trh.

Tento únik naznačuje, že Huawei pracuje na čipech s starším designem, které budou údajně výrazně efektivnější. To by dokonce značce pomohlo upevnit její oživenou přítomnost v polovodičovém průmyslu. To však neznamená, že společnost nemá v plánu časem přejít na pokročilé procesory. Na další informace si budeme muset ještě počkat. V současnosti to vypadá, že více informací se dozvíme z jara letošního roku na první velké konferenci Huawei.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *