Rusko dává společnosti Google další úder. Dostal pokutu 35 milionu dolarů

Rusko Google
Ruský prezident Vladimir Putin / Autor fotografie: Дмитрий Осипенко / Zdroj fotografie: Pixabay

Podle nové zprávy ruského antimonopolního regulačního úřadu „Federal Antimonopoly Service“ je společnost Google vina za jakýsi monopol na YouTube. Takže ji uložila pokutu ve výši přesahující 2 miliard rublů. Video platforma amerického vyhledávacího giganta v současnosti dominuje na trhu s videohostingem v Rusku. Všichni víme, že to není náhodou. Rusku jde o odvetu proti Googlu, protože americký gigant je západní společností a odmítá omezovat videa z války na Ukrajině, kam vtrhla ruská vojska. Ruský regulační úřad požaduje uhradit pokutu ve výši 35 milionů dolarů.

Ruský regulační úřad pouze uvedl, že Google zneužívá postavení YouTube jako primární služby pro sdílení videí. Kromě toho jsme se od FAS nedočkali ničeho bližšího. Ruský státní orgán pro dohled nad komunikací a Federální služba pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnými sdělovacími prostředky však minulý měsíc společně uvedli, že YouTube záměrně šíří dezinformace. Údajně také umožňuje šíření extremistických názorů a vyzývá děti k účasti na nepovolených protestech. Google se k případu velice krátce vyjádřil prohlášením: „Před stanovením dalších kroků toto rozhodnutí pečlivě prostudujeme.“ FAS uvedlo, že Google musí zaplatit pokutu do dvou měsíců od jejího nabití.


Bude Vás také zajímat:


Tohle je jenom jedním z dalších kroků Ruské federace, díky kterému bude lépe kontrolovat společnosti ze Západu, speciálně ze Spojených států. Minulý týden se Google dočkal pokuty ve výši 21,8 miliardy rublů za to, že neodstranil nelegální obsah, i když ho k tomu ruské úřady opakovaně vyzývaly. V roce 2021 dostal Google pokutu ve výši 98 miliard dolarů, a proč? Protože neodstranil obsah, který je v Rusku považován za nezákonný. Poslední dobou se s pokutami protrhl pytel, a Google není jedinou americkou společností, která to odnáší. Podobně je na tom i Apple, který Rusko rovněž po vypuknutí válce na Ukrajině začalo hojně pokutovat.

Jaký je váš názor na tuto situaci? Myslíte si, že Google s Applem pokuty opravdu uhradí nebo ne? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *