Společnost Google se zdráhá oficiálně opustit Rusko. Bojí se propadu tržeb?

Google Rusko
Autor fotografie: PhotoMIX-Company / Zdroj fotografie: Pixabay

Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou trvá několik dlouhých týdnů. Několik technologických společností z USA, Spojeného království a Evropy opouští ve velkém tempu Rusko. Google, špičková americká společnost, se však z ruského trhu teprve údajně stáhne. To mnoho lidí přimělo zpochybnit důvody odložení odchodu společnosti Google. Může to být „chamtivost“ po více penězích? No, údajně o peníze nejde, protože hlavní odnož společnosti Google již v Rusku vyhlásila bankrot. Anton Gorelkin, místopředseda ruského výboru pro státní informační politiku, řekl, že doufá, že Google neopustí Rusko.

Minulý měsíc ruská pobočka společnosti Google vydala oznámení o záměru podat návrh na bankrot. Společnost tvrdí, že ruské úřady zabavily její bankovní účty a zabránily jí v další činnosti. Podle zpráv Google propustil většinu svých zaměstnanců, které pocházejí z Ruska. Kromě toho společnost v krátké době ukončí své veškeré obchodní operace v Rusku. Někteří zaměstnanci se rozhodnou zůstat v Rusku, zatímco jiní odejdou. Nicméně údajně už velmi brzy již Google nebude mít v Rusku žádného zaměstnance.Rusko se chystá uvalit obrovské pokuty na společnost Google

Na konci května ruská Federální služba pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnými sdělovacími prostředky uvedla, že podala správní žalobu na Google a šest dalších zahraničních technologických společností a obvinila je z porušení zákonů o osobních údajích. Google může dostat pokutu od 6 milionů rublů do 18 milionů rublů. To je přibližně 106 000 a 317 000 USD.

Od začátku letošního roku se mnoho západních společností začalo stahovat z ruského trhu, zavíralo obchody a pozastavovalo prodej, včetně Volkswagen, HP, IBM, Netflix, Nike, Starbucks a McDonald’s.

Zatím není naděje, že by konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou v brzké době skončil. To znamená, že více společností bude muset opustit ruský a ukrajinský trh. Tyto společnosti jsou samozřejmě převážně z USA a Evropy.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *