LG se snaží nebýt závislé na dovozu, zatím se mu to daří

LG
Autor fotografie: Zain Ali / Zdroj fotografie: Pexels

LG je velice důležitým hráčem v technologickém světě, a to především ohledně zobrazovacích panelů, které má na vysoké úrovni. Specializuje se na vývoj, výrobu a prodej svých zobrazovacích součástek se zaměřením na LCD a OLED displeje. Jihokorejská společnost dodává displeje pro chytré telefony, televize či automobily.

Podle deníku Korea Herald se LG Display ve spolupráci s LG Chem povedlo vytvořit jeden z klíčových materiálů pro OLED obrazovky. V tuto chvíli jej musí kupovat z jiných zemí, ale když rozjede výrobu přímo pro sebe, tak to pro něj bude mnohem výhodnější. Tento krok není ničivým překvapivým, LG již v minulosti uvedlo, že chce vyrábět maximum součástek ve své vlastní zemi. V loňském roce zvýšila společnost produkci svého materiálu vyrobeného v Jižní Koreji z 58 % na 64 %. Vypadá to tak, že to pokračuje i letos.Materiál, které LG vyrobilo, se nazývá dopant, který je u OLED displejů naprosto žádaný. Právě díky němu displej svítí rovnoměrně, spotřebovává méně energie a zároveň telefon má vyšší výdrž. Bohužel některé druhy dopantů mohou být snadno poškozeny vnějšími vlivy. Nový úspěch je výsledkem 10leté týmové práce mezi dvěma divizemi od LG. LG Display pracoval na návrzích, zatímco LG Chem je vyrobil. Dopanty, které si LG nyní vyrábí, tak fungují stejně dobře, jako ty, které předtím kupovalo.

Yoon Soo-young, výkonný ředitel LG Display, uvedl, že LG pracuje na výrobě vlastních materiálů již od roku 2013, kdy poprvé představilo první velkou OLED TV. Díky výrobě vlastních příměsí jihokorejská společnost ochrání své nápady a zároveň zlepší dodavatelský řetězec. Na začátku tohoto roku mělo LG největší podíl na trhu s OLED televizemi, a to když vedlo před Sony a Samsungem.

Nová zpráva musela potěšit i zástupce Applu. Podle některých informací totiž Apple, LG a Samsung spolupracují na výrobě bezrámečkových displejů pro budoucí iPhony.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *