Samsung a TSMC připisují problémy s přehříváním architektuře návrhu ARM

Výroba procesoru TSMC
Autor fotografie: Abe Serrano / Zdroj fotografie: Pixabay

V posledních dvou letech se vlajkové smartphony Android potýkaly s problémy s přehříváním. Například model Qualcomm Snapdragon 888 měl značné problémy se zahříváním už od samého počátku. I když nedávno představený procesor Snapdragon 8 Gen 1, je na tom mnohem lépe, tak stále tento procesor trpí výrazným přehříváním. Tento problém měla vyřešit společnost TSMC.

Společnost Samsung byla jednou z hlavních společností, které tento problém trápil. Řada uživatelů věřila tomu, že hlavním problémem je špatná optimalizace samotné společnosti Samsung. Nedávná zpráva z Jižní Koreje však tvrdí, že problémem Samsungu je v tom, že návrhy ARM nejsou dobré.

Podle korejských médií Businesskorea zasvěcenci z oboru poukázali na to, že procesory AP Qualcomm Snapdragon a Samsung Exynos se v současnosti používají ve většině vlajkových telefonů Android. Tyto telefony však mají problémy s tvorbou nadměrného množství tepla, výkonem a spotřebou energie. Procesory AP jsou založeny na návrzích architektury ARM. Samsung Electronics a TSMC potvrdily stejné problémy. Dále tvrdí, že příčinou těchto problémů je spíše design než výroba.

Profesionálové zároveň upozornili i na to, že tyto problémy jsou výsledkem kombinace faktorů, jako je výrobní proces, design AP procesoru, periferní komponenty a samotný výkon smartphonu. AP procesor iPhonu také využívá architekturu ARM, ale iPhone nikdy neměl problémy s přehříváním a výkonem.

Dříve se objevily zprávy, že Qualcomm dá výrobu SoC Snapdragon 8 Gen 1 společnosti TSMC. Spotřeba energie, teploty a další problémy se však výrazně nezměnily, a problém přetrvává dál.

ARM převedl všechny své akcie v čínském společném podniku ARM China na SPV. Jedná se o účelovou společnost v rámci své mateřské společnosti SoftBank Group. Na rozdíl od jiných nadnárodních společností ARM China funguje samostatně a v posledních dvou letech měla s ARM velmi nepříjemný vztah.

Přestože ARM drží 47,33% podíl v ARM China a je největším akcionářem, nikdy se jí nepodařilo ARM China ovládat.

V červnu 2020 správní rada ARM China hlasovala v poměru 7 ku 1 pro sesazení předsedy a generálního ředitele Wu Xionganga. Wu Xiongang se však odmítl vzdát moci a obě strany byly chvíli v rozporu. V tomto případě je pro ARM obtížné auditovat finanční stav ARM China. To se stalo hlavní překážkou jeho zařazení na burzu ve Spojených státech.

ARM uvedl, že rozhodnutí o převodu akcií ARM China bylo učiněno po zvážení „účetních důvodů“. Nezměnilo by to však roli ARM China jako hlavního distributora duševního vlastnictví ARM v Číně.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *