Samsung by mohl uvést svůj první notebook se skládacím OLED displejem příští rok

Samsung
Mobilní telefon od Samsungu / Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

V tuto chvíli to vypadá tak, že by Samsung mohl dokončit vývoj a výrobu svého nového skládacího OLED notebooku už v roce 2023. Nejnovější informace o něm pochází z malého detailu, jež byl objeven ve zprávě o výrobních plánech korejského giganta. Nicméně, Samsung není jediný, kdo to má v plánu. Přidat by se k němu měla společnost HP se skládacím displejem od LG.

Samsung ve vývoji zřejmě udělal velký pokrok v zcela nové technologii, která může v budoucnu ovládnout trh. Nový notebook bude mít 17,3palcový panel pochopitelně od Samsungu, který patří k největším výrobcům OLED displejů na světě. Je možné, že notebook ještě nabere zpožděné, jelikož poptávky po noteboocích jsou v dnešní době spíše klesajícího charakteru na všech trzích. Rovněž cena je dalším kritickým faktorem při zvažování nákupů a výrobě takových zařízení.

Nedávno vydaný Asus ZenBook 17 Fold se skládací obrazovkou vyrobenou společností BOE stojí tady v Česku neuvěřitelných 89 989 Kč. Ta prémiová cena je tvořena především tím, že tento notebook je novým segmentem na trhu. Asus si údajně od BOE objednal pouze 10 000 kusů panelů, takže společnost zřejmě počítala s tím, že prodeje nebudou nejvyšší. Spekuluje se o tom, že nadcházející notebook od HP bude mít taky dostupnost pouze v omezeném množství.

Samsung má oproti ostatním výrobcům výhodu v tom, že panel mu bude dodávat jeho dceřiná společnost, která je v tomto odvětví opravdu zběhlá, jelikož vyrábí i skládací displeje pro smartphony. Společnosti Asus a HP si nechaly displeje vyrobit jinými výrobci, což mírně zvyšuje cenu jejich zařízení.

Samsung Display je největším světovým výrobcem OLED displejů. V roce 2023 plánuje vyrobit asi 8,5 milionů panelů. To znamená, že letošní cíl překročí zhruba o 2,5 milionu kusů. V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné konkrétní podrobnosti o vydání zařízení. Předpokládáme s tím, že čím blíže budeme uvedení zařízení na trh, tak tím více toho o něm budeme vědět.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *