Samsung do roku 2025 uvede revoluční čtečku otisků prstů. Nic bezpečnějšího v telefonu nenajdete

Samsung
Starý smartphone / Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

V dnešní době plné hesel je svým způsobem každá biometrická autentizace dobrá, jelikož se případný hacker jenom stěží dostane do vašeho zařízení bez vašeho obličeje nebo otisku prstu. Nicméně, je nynější čtečka dost dobrá na to, aby vás dokázala perfektně ochránit? Bohužel není, ačkoli je využívána jako nejběžnější metoda biometrické autentizace.

Apple tuto metodu úplně vylučuje, takže u něj čtečku najdete pouze na iPadech. V iPhonech najdete jedině FaceID, které je podle něj mnohem bezpečnější než samotná čtečka otisků prstů. K vyřešení těchto pochybností zahájil Samsung výzkum nové metody snímání otisků prstů. S touto informací přišel web SamMobile, a my se na to hlouběji podíváme.

Jedním z vylepšení bude použití většího skeneru. Ten bude schopen snímat více než jeden otisk prstu najednou. Pokud vše půjde podle plánu, Samsung tuto technologii bude mít již brzy k dispozici. Jihokorejský gigant už dokonce stihl potvrdit, že technologie s názvem All-in-One sensing bude debutovat s OLED 2.0 panely nové generace. Jakmile bude novinka k dispozici, tak uživatelé budou moci skenovat až tři otisky prstů najednou. Je to 2 500 000 000krát bezpečnější než skenování jednoho otisku prstu.


Nenechte si ujít:


O datu uvedení OLED 2.0 panelů zatím vůbec nic nevíme. Máme za to, že by se mohly do roku 2025 objevit na trhu s tím, že konkurenti je údajně využívat nebudou, takže Samsung bude jediný výrobce, jež bude nabízet možnost více otisků prstů najednou. Největší konkurent v podobě Applu tuto technologii využívat nebude, jelikož se plně spoléhá na své FaceID.

V tomto směru musíme připomenout, že Apple v roce 2012 koupil biometrickou firmu AuthenTec za 356 milionů dolarů. O rok později vydaný iPhone 5s už disponoval TouchID. Nicméně s představením OLED panelů 2.0 má Samsung šanci svého věčného rivala předběhnout a mít nejbezpečnější smartphony na světě. Těšíte se na novou technologii otisků prstů? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *