Zamykací obrazovka vašeho smartphonu se může brzy změnit na reklamní plochu

Smartphonu
Autor fotografie: Niek Verlaan / Zdroj fotografie: Pixabay

Smartphony se systémem Android mohou mít v USA již brzy nainstalovanou aplikaci Glance ve svém výchozím nastavení. Tento doplněk softwaru nabízí úpravu dynamické zamykací obrazovky, které díky tomu mohou vygenerovat reklamu na vaši uzamčenou plochu. Týkat by se to mělo pouze smartphonů zakoupených u mobilních operátorů.

Souhlasili byste s reklamou na zamykací obrazovce vašeho smartphonu? V každém případě by tohle nové reklamní řešení mohlo v nadcházejících měsících znepříjemnit život mnoho Američanům. Podle zveřejněných informací víme, že operátoři nainstalují aplikaci Glance standardně do všech svých smartphonů.

Podle zdrojů víme, že indický start-up Glance, který za touto aplikací stojí, tak údajně jedná s různými místními operátory o instalaci své aplikace přímo do smartphonu během výroby. Díky tomu bude mít zákazníky tuto aplikaci v mobilním telefonu už po vybalení z krabice. V současnosti se aplikace nachází pouze na několika smartphonech prodávaných v obchodech. Dohoda by mohla vstoupit v platnost do dvou měsíců. Nutno říci, že je to jistě špatná zpráva pro případné kupující.Do dvou měsíců aplikace Glance podporovaná Googlem přinese reklamy do smartphonů v USA

Glance není typická aplikace, uživatelé ji nemohou jednoduše odinstalovat, protože je přítomna ve formě překrytí v samotném systému. Upravuje především dynamickou zamykací obrazovku. Váš smartphone tak může zobrazovat informace, jako jsou nejnovější zprávy, fotografie, online tapety, videa, ale zároveň také reklamu. V tuto chvíli nemáme žádné další informace o samotné dohodě, Glance se k tomu tématu ještě nevyjádřil. Lze si však představit, že služba bude z finančních důvodů dostupná na chytrých telefonech se systémem Android v oblasti nižší a střední třídy. Pro jistotu si budeme muset počkat na potvrzení přímo od výrobců.

Společnost Glance každopádně již prokázala svůj úspěch v zahraničí, zejména v Asii. Aplikace je standardně dostupná u operátorů v mnoha zemích. Jedná se o jednoduchý způsob, jak částečně snížit cenu produktu. Připomínáme, že Glance je dceřinou společností InMobi Group a už dříve byla oceněna na 2 miliardy dolarů.

Je to velmi špatná zpráva pro budoucí americké kupce, kteří budou muset tuto aplikaci používat, i když se jim to nebude líbit. Pokud jsou připraveni tento postup tolerovat, mohlo by to vytvořit precedenty, které by vyvolaly chuť mnoha začínajících podniků. V tuto chvíli se naštěstí tato dohoda netýká Evropy. Na druhou stranu, jak dlouho to vydrží?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: techcrunch.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *