Únik ohledně enginu pro GTA 6 naznačuje ohromující grafiku. Hra má z vaší grafické karty vyždímat maximum

GTA 6
Autor: ThankYouFantasyPictures / Zdroj: Pixabay

Grafika GTA 6 bude údajně vypadat mnohem lépe než Red Dead Redemption 2. Nová zpráva o GTA 6 fanoušky série Grand Theft Auto slušně dráždí. Jakou grafiku bude mít až nakonec vyjde na PS5 a Xboxu řady X?

Red Dead Redemption 2 vyšlo už před téměř pěti lety na starším hardwaru a stále patří k nejlépe vypadajícím hrám, které kdy vyšly. Nedivili byste se, kdyby grafický skok z Red Dead Redemption 2 do GTA 6 nebyl tak velký jako skok z GTA 5 do RDR2, nicméně podle všeho bude nejen stejně velký, ale i větší, protože výše zmíněná zpráva tvrdí, že grafický rozdíl bude tentokrát výraznější.

Zprávu přinesl francouzský magazín Rockstar Mag, který bohužel neprozrazuje žádné podstatné detaily o hře, jako například kdy bude odhalena nebo vydána. Tvrdí však, že v enginu RAGE, který Rockstar Games používá pro všechny své hry, bylo provedeno několik podstatných vylepšení. Za tímto účelem prý došlo k vylepšení fyziky hry, zejména pokud jde o vodu a deformace vozidel.Tvrdí se také, že dojde k realističtějšímu řízení času, tedy že cykly ráno, den, večer a noc budou realističtější. Vylepšena byla i „kvalita vykreslování“, tedy textur, osvětlení a objemových mraků, a další. A konečně, Rockstar Games údajně přepracovalo umělou inteligenci, což zahrnuje vylepšení interakce s NPC a reakce policie.

Z větší části zní všechna tato vylepšení standardně, překvapivé je jen zastřešující tvrzení, že grafický skok mezi Red Dead Redemption 2 a GTA 6 bude větší než grafický skok mezi GTA 5 a RDR2. Pokud to tak nakonec bude, bude GTA 6 po vydání graficky o hlavu a patu výš než všechno ostatní. Kdy však vyjde, se teprve uvidí. Proslýchá se, že bude odhalena tento měsíc, ale v tuto chvíli jsou to jen zvěsti.

Údajně se má jednat o tak velký pokrok, že některé počítačové sestavy budou mít problém. Dá se tedy očekávat, že hra bude vyžadovat poslední generaci grafických karet, které budou mít dostatek potřebného výkonu na spuštění této hry. Bojíte se náročnosti nového GTA?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, dexerto.com

Průměrné hodnocení 2.5 / 5. Počet hodnocení: 6

Zatím nehodnoceno.

5 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *