Obchází zaměstnanci TikToku vlastní algoritmus?

spotify
TikTok na telefonu / Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Algoritmus na sociální síti TikTok není tak volný, jak se ho společnost ByteDance snaží prezentovat. Tedy minimálně s touto informací přišel časopis Forbes. Všechny nové informace, jak se videa na TikToku stávají virálními, jsme se dozvěděli v poměrně překvapivou chvíli. Poslední měsíce až rok, jsou pro TikTok složité a to především z toho důvodu, že proti němu brojí Spojené státy. Rovněž se mu dostává hodně kritiky za to, že nechává běžet nebezpečné výzvy, které pak můžou stát mladistvé život.

Dohromady šest současných a bývalých zaměstnanců čínské sociální sítě potvrdilo, stejně jako dokumenty Forbesu, že využívají techniku s názvem „Heating“. A to z toho důvodu, aby „přebili“ vlastní algoritmus, který slouží k propagaci různých videí.

Pochopit algoritmus TikToku není vůbec těžké. Jakmile je video vydáno, tak ho nejprve uvidí vybraná část publika, a když sklidí pozitivní reakce, tak se následně dostává k dalším a dalším uživatelům. To pak může vyústit v milionová zhlédnutí. V opačném případě jej algoritmus pohřbí a vyloučí jakoukoli šanci na to, aby se stalo virálním. Nyní zaměstnanci prozradili, že tohle dokážou obejít. Jedno až dvě procenta všech denních zhlédnutí jsou považována za výsledek lidské činnosti. To pomáhá vybranému uživateli vyniknout od konkurence.

Podle zdrojů citovaných Forbesem TikTok používá „Heating“ k tomu, aby pomohl influencerům předstírat vyšší míru oblíbenosti. Díky tomu tato strategie dokázala zvýhodnit některé influencery a značky. A to samozřejmě v porovnání s těmi, kteří žádný obchodní vztah s čínskou platformou nemají.

Používáním tohoto nástroje dochází ke zvýšení počtu zobrazení na jejich vlastních účtech nebo na účtech ostatních blízkých. Dokonce jsme se dočkali reakce od vedení TikToku: „Abychom změnili obsah a představili známé lidi komunitě TikTok, tak musíme propagovat konkrétní videa“. Podle Jamie Favazzy dodal TikTok. „Pouze malý počet zaměstnanců žijících v USA má moc propagovat tamější obsah. S tím, že tento obsah tvoří pouze 0,002 % videí“.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *