Ve kterých regionech se dočkáme řady Samsung Galaxy S24 s Exynosem?

Samsung
Ilustrační obrázek / Autor fotografie: Bruno Germany / Zdroj fotografie: Pixabay

Za poslední měsíce se dostalo na povrch mnoho informací o řadě Galaxy S24 od Samsungu. Nicméně tou nejzajímavější je asi fakt, že nadcházející vlajková série od jihokorejského giganta dorazí s procesory Exynos, kterých jsme se tento rok vůbec nedočkali. Stalo se tak po loňských problémech s přehříváním procesorů. To mělo za důsledek i ukončení spolupráce s Qualcommem, který raději přešel k TSMC. Poslední úniky předešlé informace začínají pomalu potvrzovat a doplňovat.

Podle úniků na tom bude řada Galaxy S24 stejně jako řada Galaxy S22, což znamená, že bude mít tři modely, které budou všechny dostupné ve verzi se Snapdragonem a pouze jedna s Exynosem. Tím by měla být konkrétně základní varianta, od které tak můžeme očekávat velké věci. Nový procesor ponese název podle řady S24 a to Exynos 2400.

Od leakera Tech_Reve nyní víme, že Galaxy S24 bude ve verzi s Exynosem dostupný na trzích jihovýchodní Asie a Evropy. Oproti minulosti se tedy nic nezměnilo, jelikož na amerických trzích budou opět dostupné pouze snapdragonové varianty. Jestli máte z Exynosu obavy, tak byste je mít neměli. Samsung údajně na novém procesoru tvrdě pracoval, takže můžeme očekávat, že bude nadmíru spolehlivý. V testech GPU dokonce porazil Snapdragon 8 Gen 3 a na GeekBench zas Apple M2.

Pokud by Exynos 2400 slavil úspěch, tak bychom se ho pravděpodobně dočkali i u řady Galaxy S25. Jen přeci jeho výroba je pro něj ekonomičtější. Uvidíme, jak moc Exynos bude omezený. Klidně je možné, že v řadě Galaxy S25 by už mohly mít všechny smartphony Exynos, ale to vše záleží na budoucí řadě.

Zatím žádná z informací o řadě Galaxy S24 nebyla oficiálně potvrzena, ale vzhledem k tomu, že úniky máme od spolehlivých leakerů, tak se dá očekávat, že jsou pravdivé a v budoucnu se potvrdí. Věříme tomu, že si Samsung dal na nových čipech záležet a nezklame své uživatele podobně jako posledně.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *