Samsung na modelu Galaxy S24 Ultra oseká počet fotoaparátů

Samsung
Zdroj: Samsung

Společnost Samsung je známá svými smartphony po celém světě. Pokud si představíte jejich mobilní variantu Galaxy Ultra, tak většinou to znamená, že dostanete to nejlepší, co momentálně společnost nabízí. To však zřejmě letos platit nebude, protože Samsung zřejmě změnil svoji obchodní politiku.

Společnost Samsung vydává varianty Ultra řady Galaxy S od roku 2021. Tato zařízení mají čtyři zadní fotoaparáty, z nichž dva jsou teleobjektivy. K dispozici je 3x teleobjektiv a také 10x periskopový teleobjektiv. Skutečně slušná výbava, která dokáže potrápit konkurenci. Letos tomu bude nejspíše jinak.

Je to pouze pár hodin, kdy uznávaný blogger IceUniverse na Twitteru odhalil zprávy o tom, že Samsung letos přinese radikální změny v oblasti fotoaparátu. Konkrétně na řadě Galaxy S24 Ultra se dočkáme sloučení několika fotoaparátů. Podle jeho zdroje na modelu Galaxy S24 Ultra „sloučí“ periskopový objektiv a 3x teleobjektiv. I když blogger žádné další konkrétní informace ještě nenabídl, tak jiný zdroj uvádí, že Samsung měl z Galaxy S24 Ultra nedostane objektiv s 3x teleobjektivem a místo něj dostane variabilní proměnný teleobjektiv. Tento nový objektiv má údajně rozsah přiblížení 3x až 10x.

Galaxy S24 Ultra bude používat novou technologii?

Už ke konci minulého roku blogger IceUniverse předpovídal, že Samsung nabídne radikální změnu fotoaparátů. To se mělo týkat celkové výměny teleobjektivů, které oproti předchozí generaci nenabízeli nic zásadního. Proto by Samsung jako nové řešení mohl použít právě teleobjektiv s 3-10násobným variabilním zoomem.

Díky tomu, že tyto informace v současnosti přicházejí z několika zdrojů najednou. Můžeme předpokládat, že jistá důvěryhodnost tam je. Prozatím stejně doporučujeme brát současné informace s rezervou, než se dočkáme minimálně dalšího úniku, případně menšího odhalení přímo od Samsungu. Stále je dostatek doby na jeho úpravu. Přeci jenom nová řada Galaxy S24 bude odhalena minimálně za půl roku.

Podle uvedených informací můžeme tedy říci, že i když se počet snímačů fotoaparátu na zařízení sníží. Tak minimálně jeho současné funkce a kvality zůstanou zachovány. Pokud se malinko vyznáte v oblasti smartphonů, tak moc dobře víte, že více fotoaparátů nezaručuje vždy lepší kvalitu snímků. V tomto případě to skutečně vypadá, že Samsung sloučí dva snímače fotoaparátu do jednoho. Pevně věříme tomu, že se mu to podaří bez ztráty kvality výsledných fotografií.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com, gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *