Samsung neuhlídal nejnovější Galaxy Z Flip 5. Máme jeho podrobné fotografie

Galaxy Z Flip 5
Zdroj: Samsung

Společnost Samsung potvrdila, že další akce Galaxy Unpacked se uskuteční 26. července. Na této akci budou představeny některé z očekávaných nových produktů. S blížícím se termínem konání akce se začíná objevovat stále více informací o chystaných zařízeních. Tentokrát jsme se dočkali živých snímků Galaxy Z Flip 5.

Přesněji řečeno, snímky pocházejí z makety zařízení Galaxy Z Flip 5. Jedná se o výstavní jednotky, pokud to nevíte, tak vypadají přesně jako finální verze telefonu. Akorát nejsou provozu schopná. To znamená, že nemají vnitřní hardware. Z hlediska designu se však podobají oficiálnímu zařízení.

Bližší pohled na maketu modelu Galaxy Z Flip 5

Snímky makety modelu Galaxy Z Flip 5 ukazují skládací telefon v bílé barvě. Oficiálně bude Samsung tuto barevnou variantu nazývat „Phantom White“ a popravdě řečeno, vypadá velmi poutavě. Atrapa navíc potvrzuje přítomnost velkoformátového vnějšího displeje.

A pokud jste to nevěděli, právě velkoformátový vnější displej je hlavním tahákem chystaného skládacího telefonu. Díky tomuto displeji převezme nejnovější skládací smartphone veškerou pozornost, kterou Motorola získává za svůj nový telefon Razr. Podle mého názoru však Motorola provedením vnějšího displeje jednoznačně překonává Samsung.

Zajímá vás, jak? Jak vidíte, vnější displej Galaxy Z Flip 5 má tvar „složky“. Neobepíná zadní fotoaparáty, jak to udělala Motorola. Díky tomu mohla Motorola nabídnout o něco větší plochu displeje, což umožnilo spouštět aplikace v pohlcujícím režimu.

Vnější displej modelu Galaxy Z Flip 5 je nicméně větší než u jeho předchůdce Flip 4. Pro srovnání, model Flip 4 byl vybaven 1,9palcovým displejem. Vnější displej, který vidíte na maketě modelu Z Flip 5, má velikost 3,4 palce. Jak jsme již dříve informovali, společnost Samsung také spolupracovala se společností Google na optimalizaci aplikací pro tuto obrazovku.

Z tohoto důvodu můžete očekávat lepší celkový zážitek při spouštění různých aplikací na Z Flip 5. A bude také vybaven lepší podporou aplikací.

Specifikace nového skládacího Samsungu

Podle předchozích zpráv je většina specifikací nového skládacího modelu stejná jako u modelu Z Flip 4. To zahrnuje stejný 6,7palcový vnitřní displej AMOLED, dva 12Mpx snímače fotoaparátu na zadní straně a 10Mpx selfie fotoaparát v děrovaném výřezu vnitřního displeje. A to není nic špatného, protože tyto specifikace jsou na vlajkový skládací telefon skvělé.

Hlavní vnitřní hardwarovou změnou, které se Galaxy Z Flip 5 dočká, je Snapdragon 8 Gen 2. Je to v podstatě potvrzené, protože poslední telefony řady Galaxy S vyšly právě s tímto čipsetem. Tento SoC umožní chystanému flipovému telefonu nabídnout vyšší výkon při spouštění aplikací a her náročných na výkon.

Skládací Samsung bude navíc vybaven nejnovějším systémem Android 13. Samsung na něj umístí nadstavbu One UI 5.1, což je skin systému Android od společnosti Samsung se spoustou možností přizpůsobení. A pro flipový telefon bude tento skin Androidu obsahovat některé speciální funkce, které umožní maximálně využít vnitřní skládací displej a vnější obrazovku.

Jinak jsou specifikace baterie a nabíjení stejné jako u modelu Z Flip 4. To znamená, že Z Flip 5 bude pravděpodobně vybaven 3700mAh baterií s 25W kabelovým nabíjením a 15W bezdrátovým nabíjením.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: wccftech.com, androidauthority.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *