Samsungu i LG odzvonilo. Apple s nimi skončí

Apple
Samsungu i LG odzvonilo. Apple s nimi skončí / Autor: Kropekk_pl / Zdroj: Pixabay

Apple se opět snaží snížit svou závislost na ostatních distributorech, a jak to tak vypadá, daří se mu to. Podle nedávné zprávy od agentury Bloomberg se Apple chystá začít vyrábět a používat vlastní displeje pro jeho smartphonovou řadu iPhone a řadu prémiových hodinek Apple Watch. Přechod na vlastní displeje by měl proběhnout už v roce 2024 s modelem Apple Watch Ultra.

Ano, je pravdou, že první generace Apple Watch Ultra vyšla nedávno a je možná divné slyšet už o další, ale je to tak. Nová zpráva se zdá být věrohodná a pokud Apple svůj plán naplní, tak už v řadě iPhone 16 by mohl nasadit svoje exkluzivní displeje.

Bohužel prozatím se Apple oficiálně nevyjádřil, takže žádné podrobnosti o interních displejích nemáme. Nicméně, Bloomberg naznačil, že by se mohlo jednat o zakázkové mikro-LED panely. To by byla velká změna, jelikož se americký gigant v tuto chvíli spoléhá na LG a Samsung, což jsou největší výrobci displejů na trhu. A ani zdaleka jejich displeje nenajdeme pouze v zařízeních od Applu.

Displeje na aktuálních generacích iPhonu, iPadu a Apple Watch jsou právě od výše zmíněných společností. A až Apple zahájí výrobu vlastních displejů, tak to bude pro oba výrobce obrovská rána, se kterou se těžko budou srovnávat. Bloomberg přímo uvedl: „Apple plánuje používat své vlastní displeje v mobilních zařízeních již v roce 2024, ve snaze snížit svou závislost na technologických partnerech, jakou jsou Samsung a LG a přinést více vlastních komponentů společnosti“.

Kromě LG a Samsungu se Apple také spoléhá na BOE, Japan Display a Sharp. Každopádně to pro ně nebude taková rána, jelikož nejsou tak významnými dodavateli. V tuto chvíli to vypadá tak, že se společnost se sídlem v Cupertinu začne spoléhat na mikro-LED displeje místo těch OLED. Očekáváme, že časem získáme další informace, včetně vyjádření od Applu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *