Samsung Galaxy Z Fold 5 přinese revoluční změny

Samsung
Samsung Galaxy Z Fold 4 / Zdroj fotografie: Samsung

V tuto chvíli všechny oči hledí na nadcházející vlajkovou řadu Samsungu v podobě Galaxy S23, ale jak to vypadá s ohebnými zařízeními? Nyní máme první únik o Samsung Galaxy Z Fold 5, který bude jedním z dvou představených ohebných zařízení někdy v později v tomto roce. Podle webu The Pixel Samsung připravuje svá skládací zařízení a plánuje výrazné změny. Mohl by v nich být nový 4nm procesor a vestavěný slot pro S-Pen, stejně jako má Samsung Galaxy S22 Ultra.

Web se odkazuje na své zdroje, když uvádí, že Samsung Galaxy Z Fold 5 běží na dosud neznámém procesoru Qualcomm Snapdragonu 985 5G. Tento procesor je založen na výrobě pomocí 4nm procesní technologie. O tomto procesoru nevíme vůbec nic, ale čím blíže datum představení bude, tak tím více toho budeme vědět. Novinka od Pixelu je v rozporu s předchozími informacemi, které tvrdily, že Z Fold 5 přijde se Snapdragonem 8 Gen 2. Je potřeba si uvědomit, že než si budeme chtít vyvozovat nějaké závěry, tak si musíme uvědomit to, že potřebujeme více informací.

Dále bylo uvedeno, že smartphone bude o něco tlustší než se původně myslelo. Místo 6,3 mm bude mít tloušťku až 6,5 mm. S tím jde ruku v ruce i vyšší hmotnost, která by už některým lidem mohla vadit. Za horšími specifikacemi stojí zřejmě fakt, že uvnitř smartphonu bude S-Pen. Již z dřívějška víme, že na zadní straně bude mít hlavní 50MPx fotoaparát ISOCELL GN3 a vepředu v podobě selfie kamerky bude 12MPx snímač. Další podrobnosti o smartphonu nemáme prozatím k dispozici.

Vydání Samsungu Galaxy Z Flip 5 a Z Fold 5 můžeme očekávat na srpnové akci Galaxy Unpacked. Více informací o obou zařízeních se dočkáme v příštích týdnech až měsících. S celou situací nejspíše pohne i to, že už za necelý měsíc se dočkáme Samsungu Galaxy S23 Ultra.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *