BOE předstihlo Samsung v prodeji skládacích displejů

BOE
Zdroj: Huawei

Skládací telefony konečně začínají být telefony pro masy. K jejich výrobě se přidává stále více výrobců, a tak není divu, že už ani cena není tak kritická jako v minulosti. Pokud jste váhali o koupi skládacího telefonu kvůli jeho ceně, tak nyní už nemusíte.

Nicméně, jak se trh zvětšuje, tak se zákonitě zvyšuje i poptávka po skládacích displejích, která je nyní na historickém maximu. Pravděpodobně byste čekali, že první místo v prodejích skládacích displejů má Samsung, ale tomu je po pěti letech konec. Jeho žezlo totiž přebralo BOE, které se vůbec poprvé stalo významnějším dodavatelem. Podle údajů Display Supply Chain Consulting BOE ve 4. čtvrtletí získalo 42% podíl na trhu, zatímco Samsung zažil masivní propad a skončil s 36% podílem.

Zvětšené úsilí v rámci rostoucího výzkumu a vývoje se čínské společnosti konečně začíná vyplácet. Úspěch BOE je do značné míry připisován Huawei, jelikož právě on se primárně spoléhá na jeho displeje. A s tím, jak Huawei dokáže vyrábět stále více smartphonů, se zvyšuje i jeho poptávka po dalších komponentech. Za poslední čtvrtletí spolupráce mezi oběma čínskými giganty vzrostla o 122 %, což podnítilo základy k úspěchu, kterého BOE dosáhlo.

Ještě ve třetím čtvrtletí se Samsung pyšnil 76% podílem na trhu, ale to už nyní neplatí. Nový vývoj na trhu se skládacími displeji jasně ukazuje na transformaci trhu, která se odráží ve vysoké poptávce a souhrnů trendů nabídky a poptávka. Samsung dále selhal jako kupec, a to když jej opět předčil Huawei. To se žádnému dalšímu výrobci nepovedlo, i přestože většina výrobců také zaznamenala zvýšené nákupy skládacích displejů.

Je více než pravděpodobné, že si BOE první pozici neudrží, jelikož se Samsung chystá na uvedení svých nových skládaček, kterých se dočkáme někdy uprostřed léta. V každém případě přípravy probíhají už nyní, a tak je jisté, že se to podepíše do dalších čtvrtletních shrnutí v budoucnu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, sammobile.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *