Samsung lídrem v Evropě, Realme stoupá a Xiaomi padá

Samsung, Xiaomi a Realme v Evropě vládnou
Smartphone společnosti Samsung / Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

S nejnovějšími výsledky v Evropě přišla analytická společnost Canalys. Podle té si vedoucí pozici pro první čtvrtletí drží Samsung, který je následovaný společnostmi Apple a Xiaomi. Společnost spočítala, že třetina všech dodaných zařízení nesla logo jihokorejského giganta. Samsung ovládá více než třetinu trhu, protože prodala více než 35 % všech prodaných zařízení.

Odborníci zároveň poznamenali, že za první tři měsíce letošního roku se nabídka na evropském trhu propadla o propastných 10 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Když se na to budeme dívat číselně, tak se z loňských 46,4 milionů prodaných smartphonů stalo letošních 41,7 milionů prodaných smartphonů. Propad je opravdu propastných 10 %, za který může plno faktorů.

Apple se umístil na druhém místě s 21% podílem a 8,9 miliony dodaných smartphonů. Třetí skončilo Xiaomi, jehož zařízení tvořila 20 % všech dodaných smartphonů. První čtvrtletí nebylo pro společnost úspěšné. Ztratila 3 % svého podílu na trhu. Kdybychom si to převedli na ceny, tak největším výhercem je jednoznačně společnost Apple, která si udržuje vysoký standart cen svých zařízení a zároveň druhé místo na trhu v Číně i Evropě.


Nenechte si ujít:


Jestli bychom měli někoho vyloženě vyzdvihnout jako jednotlivce, tak je to rozhodně Realme. To výrazně navýšilo nabídku svých zařízení a oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku mělo růst 177 %. Nyní společnost ovládá 5 % podílu na evropském trhu. Realme se polepšilo o 1,3 milionů dodaných smartphonů. Z 0,8 milionů se dostalo na 2,1 milionu. První pětku uzavírá Oppo s podílem pouhých 4 %.

„Většina poklesu v Evropě byla způsobena tím, že Rusko a Ukrajina byly tvrdě zasaženy válkou. Zásilky v těchto zemích klesly o 31 % a 51 % v porovnání s prvním čtvrtletím roku 2021,“ řekl analytik Canalys Research Runar Bjørhovde. „Dodávky ve zbytku Evropy meziročně klesly pouze o 3,5 %, což ukazuje, že poptávka zůstává nedotčena. Jenže pokračující válka vyhnala inflaci na rekordní úroveň a spotřebitelská důvěra je nižší. Skutečný test pro trh chytrých telefonů přijde v příštích dvou čtvrtletích, až skutečně začne být pociťován ekonomický dopad války.“

Jak můžeme sami vidět, tak Huawei a ani Honor se neumístili ani v první pětce. Možná je škoda, že nemáme k dispozici podrobnější žebříček, ale opravdu to nevypadá moc slavně. Uvidíme, jak s těmito společnostmi zamává následující období.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *