Apple ukončuje výrobu jednoho ze svých smartphonů. Takový konec si nezasloužil

Apple SE
iPhone 14 Pro / Zdroj fotografie: Apple

O iPhonu 4 SE jsme viděli už mnoho různých úniků. Ty se začaly objevovat krátce po uvedení iPhonu SE 3. Zařízení mělo přijít s jednou velkou novinkou, které teď nevíme, kdy se jí dočkáme. Různé zprávy ukazovaly na to, že i na iPhone 4 SE se bude vztahovat obvyklý dvouletý plán, který platí u modelů SE. Nicméně, nyní se zdá, že Apple s nimi skončil. Podle důvěryhodného analytika Ming-Chi Kua nebude minimálně v roce 2024. Apple již o tomto kroku měl informovat své dodavatele.

Za zmínku stojí fakt, že ten stejný analytik už nám dříve poukazoval na to, že se nadcházející model úplně zruší nebo odloží. Dále Ming-Chi Kuo v jednom příspěvku pro Medium tvrdí, že Apple plánoval uvést svůj první 5G čip právě s iPhone 4 SE. Ten se však zrušil, a tak se bude společnost údajně i nadále spoléhat na Qualcomm a jeho 5G čipy při nejmenším do roku 2024. Řady iPhone 15 a iPhone 16 mají používat modemy 5G od Qualcommu.

Americký gigant plánoval to, že by svůj 5G čip nejprve otestoval v levnější řadě a až pak by jej dal do té hlavní. Chtěl tak zjistit to, jak moc by byl konkurenceschopný, aby mohl nahradit Qualcomm modemy v řadě iPhone 16 nebo iPhone 17. Chování Applu není nikterak překvapivé, má obavy o výkon svého modemu, a tak jej raději otestuje v levnější v řadě, aby se vyhnul problémům. Jen přeci, řada SE stojí pár korun v porovnání s nejlepšími modely od Applu.

Bez iPhonu 4 SE přesně nevíme, kdy značka plánuje představit vlastní připojení 5G. Také nemáme jasno v tom, zda se jedná o konec celé řady nebo jen o pauzu. V tuto chvíli by byla vše jen spekulace. První a druhý model této řady dělily od sebe 4 roky, takže je možné, že to tak bude zas. Taky se mluví o tom, že by Apple uvedl poměrně hodně levně iPhone 15 a iPhone 15 Plus.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *