Samsung si plácnul s Huawei. Díky tomu čínský výrobce vydělává neuvěřitelné hromady dolarů na cizích chytrých telefonech

Samsung
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Čínský gigant Huawei již na trhu mobilních telefonů už tak zásadně nepůsobí. Kvůli zákazu, který na společnost uvalily Spojené státy, téměř omezil výrobu svých mobilních telefonů. Posledních několik týdnů se spekuluje o tom, že se společnost chystá opustit evropský trh s mobilními telefony.

Společnost však zajímavým způsobem stále vydělává na mobilních telefonech, i když se nejedná o jejich telefony. Huawei nyní prodává své licence na některé relevantní patenty týkající se technologie 5G svým konkurentům.

Huawei má dohodu se společnostmi Samsung a Oppo

V nedávném oficiálním prohlášení společnost Huawei prozradila, že podepsala rozsáhlou licenční dohodu s čínským gigantem v oblasti mobilních telefonů, společností Oppo. Ten tak získává právo používat ve svých zařízeních řadu technologií vyvinutých společností Huawei. Patentová dohoda se netýká pouze mobilních technologií 5G. Kromě 5G se patenty, které Huawei licencuje společnosti Oppo, týkají také technologií WiFi, zvuku a videa. Kromě společnosti Oppo Huawei uvádí, že má podobnou licenční dohodu také s velkým množstvím dalších značek. Největším nabyvatelem licence je údajně korejský gigant Samsung. Ten nyní může využívat řadu patentovaných technologií společnosti Huawei.


Nenechte si ujít:


Samsung je největším nabyvatelem licence jak z hlediska počtu patentů, které dohoda s čínskou značkou zahrnuje, tak z hlediska počtu prodaných zařízení využívajících tyto patenty. Oppo je jeho největším čínským nabyvatelem licence v každé z těchto dvou oblastí. Na oplátku jí Oppo v rámci nové dohody rovněž poskytuje právo používat některé patentované technologie.

Licenční dohoda se společností Samsung je aktivní již delší dobu. Je to však poprvé, co ji společnost Huawei zveřejňuje.  Kvůli zákazu činnosti společnosti Huawei se její podnikání v oblasti mobilních telefonů potýká s problémy. Společnost nyní hledá jiné způsoby generování příjmů. Jedním ze způsobů je prodej licencí na její patenty. Prodejem těchto licencí Huawei v letech 2019 až 2021 vydělala nejméně 1,3 miliardy dolarů. Tato suma byla nejspíše použita opět k vývoji nových technologií.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Winfuture.de

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *