Huawei Watch Ultimate získaly prestižní ocenění EISA v kategorii prémiových hodinek

Huawei Watch Ultimate
Zdroj: Svět Huawei

Prémiové chytré hodinky Huawei Watch Ultimate byly představeny na jaře letošního roku a velmi rychle si získaly oblibu díky jejich nejnovějším inovacím a funkcím. Hodinky vynikají stylovým designem, prémiovým pouzdrem ze zirkonové slitiny a funkcemi, jako je potápění až do hloubky 100 metrů nebo nový režim Expedice.

Díky tomu jsou hodinky opěvovány v mnoha recenzích napříč různými lifestylovými a technologickými médii. Uznání se jim dostalo i od respektované Asociace EISA (Expert Imaging and Sound Association), která hodinky ocenila cenou Premium Smartwatch pro rok 2023/24.

Stylové a funkční

Ať už se chystáte vyrazit na víkendovou túru do skal, nebo premiéru na červeném koberci, hodinky Watch Ultimate budou ideálním parťákem. Nejenže zaujmou svými technologickými vlastnostmi, ale zároveň jsou i skvělým designovým doplňkem ke každé příležitosti. Hodinky jsou k dostání ve dvou barevných provedeních: modrá Voyage Blue a černá Expedition Black. Zasazeny jsou do kovového pouzdra ze zirkonové slitiny, která svou tvrdostí a odolností vůči vodě a opotřebení překonává titan a nerezovou ocel. Asociace EISA také vyzdvihla safírové sklo na ciferníku hodinek a keramický rámeček kolem elegantního tenkého 1,5palcového AMOLED displeje. Ten dodává chytrým hodinkám elegantní vzhled připomínající tradiční luxusní hodinky.

Huawei Watch Ultimate
Zdroj: EISA

Potápějte se až do hloubky 100 m

Huawei Watch Ultimate zvládnou potápění do hloubky až 100 metrů a jsou tak opravdovou raritou na trhu chytrých hodinek. Z toho důvodu Asociace EISA zdůrazňuje, že jde o chytré hodinky pro uživatele, kteří milují dobrodružství. Schopnost potápět se do hloubky až 100 metrů není ale pouze o voděodolnosti. Důležitou roli hraje také potápěčský počítač, který uživatelům poskytuje vodítko a technické nástroje potřebné pod vodou. Uživatelé si mohou vybrat hned z několika režimů od freedivingu po profesionální potápění.

Huawei Watch Ultimate
Zdroj: Huawei

Hodinky jsou skvělým společníkem i na pevnině. Zbrusu nový režim Expedice je vybaven přesnou dvoufrekvenční GNSS navigací s pěti satelitními systémy a výkonnými funkcemi pro outdoorové sporty. Watch Ultimate jsou proto při navigaci v nezmapovaných teritoriích nepostradatelným nástrojem všech dobrodruhů. Po aktivaci režimu Expedice zobrazují hodinky údaje jako čas, kapacitu baterie, datum, čas průzkumu, tepovou frekvenci, vzdálenost do cíle či již zdolanou vzdálenost. Výborným pomocníkem jsou také informace o venkovním prostředí, jako je nadmořská výška, tlak vzduchu, východ a západ slunce, údaje o fázích měsíce a přílivu či varování před nepříznivým počasím. To uživatelům pomáhá vyhnout se nebezpečí, jako je například blížící se bouřka.

Výdrž na dva týdny používání a rychlé nabíjení

Smart hodinky Watch Ultimate sklidily na udílení cen EISA úspěch i za svou působivou výdrž baterie, která je až dva týdny. To se rozhodně hodí při cestování a prozkoumávání krajin mimo civilizaci. Když už přijde čas na nabíjení, za pouhých 10 minut hodinky nabijete na 25 % kapacity a za hodinu na maximum. S Watch Ultimate se tak můžete bez obav věnovat zábavě, práci, cvičení či objevování nových míst.

Zdroj: Huawei

Konkurence jako šafránu

Hlavním konkurentem těchto chytrých extrémních hodinek je model Apple Watch Ultra. Huawei se rozhodl vyrobit plnohodnotného konkurenta, aby se mohl utkat se společností Apple v tomto specifickém odvětví. Apple v tomto segmentu zrovna nejlépe nepochodil, a v mnoha ohledech byl i spíše značným zklamáním.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: eisa.eu, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *