Sbohem Core i. Intel upravuje názvy svých procesorů

Intel
Autor: Pok Rie / Zdroj: Pexels

Společnost Intel oznámila zásadní změnu ve způsobu pojmenovávání svých procesorů. Rodina procesorů „Core i“, která je populární od roku 2008, již nebude používat písmeno „i“ před číslicí označující řadu a výkon čipu. Místo toho se další procesory v tomto segmentu budou jmenovat Core 3, Core 5 a Core 7.

Tato změna odstraní zmatky, které často vznikají v důsledku používání označení „i“. To mělo označovat, že procesor disponuje technologií Intel Turbo Boost. Postupem času se však stalo obecným označením pro všechny procesory. Nové pojmenování bude srozumitelnější a konzistentnější napříč produktovou řadou společnosti Intel.

Společnost Intel oznamuje zásadní změny: Už žádné Core i

Kromě ukončení éry „i“ společnost také zruší používání „generací“ pro označení generace, do které čip patří. Údaje o generaci však budou nadále k dispozici v čísle procesoru. Například „12“ ve slově „12700“ prozrazuje, že Intel Core i5-12700 patří do 12. generace.

Intel
Nové označení procesorů / Zdroj: Intel

Tyto změny odrážejí snahu společnosti zjednodušit svou produktovou řadu a usnadnit zákazníkům pochopení a výběr vhodného procesoru pro jejich potřeby. Nové pojmenování bude mít premiéru u budoucích procesorů rodiny Meteor Lake. Ty budou o více než 20 % rychlejší než jejich předchůdci. K tomuto zvýšení rychlosti přispěje zavedení nového EUV fotolitografického uzlu „Intel 4“. První čipy Meteor Lake přijdou na trh ještě před koncem roku.

Kromě nového pojmenování představí společnost také novou podskupinu prémiových procesorů s názvem „Ultra“. Zatím není jasné, jaké výhody budou tyto čipy mít, ale debutovat budou v druhé polovině roku 2023. Jedná se o protiklad k procesorům „non-Ultra“. Nové pojmenování začne používat s rodinou Meteor Lake.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xataka.com, anandtech.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *