Samsung opět podváděl. Jeho klamání zákazníků ho bude stát balík

Samsung
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Před několika lety, konkrétně v roce 2019 vyzvali regulátoři z Australské komise pro hospodářskou soutěž a spotřebitele (ACCC) společnost Samsung, aby vysvětlila několik reklam, které se vysílaly v celostátní televizi.  Tyto reklamy byly mimo jiné vylepeny na billboardech nebo se objevily na sociálních sítích.

Reklamy společnosti Samsung tvrdily, že sedm modelů telefonů ze série Samsung Galaxy je voděodolných do 180 cm po dobu až 30 minut, a zobrazovaly jejich namáčení v bazénech nebo stříkání kapek v jejich těsné blízkosti na pláž.

Australský zastánce spotřebitelů cílí na podvodné kampaně těchto reklam, které ukazovaly nechvalně známé scény u bazénu a pláže. Ukázalo se však, že voděodolnost telefonů Galaxy, nebo i jiných telefonů, je testována pouze při kontaktu se sladkou, případně destilovanou vodou, zatímco slaná voda nebo silně chlorovaná voda v bazénech by mohla způsobit korozi nabíjecího portu.Samsung se dohodl, že se s ACCC vyrovná za zavádějící tvrzení ve výši 14 milionů dolarů a od té doby problém vyřešil zavedením hardwarových a softwarových změn svých telefonů tak, aby tvrzení o voděodolnosti lépe odrážela realitu. Podle Giny Cass-Gottlieb, předsedkyně ACCC uvedla:


Tato pokuta je silnou připomínkou pro podniky, že všechna tvrzení o produktech musí být fakticky podložena. ACCC bude i nadále přijímat donucovací opatření proti podnikům, které uvádějí spotřebitele v omyl tvrzeními o povaze nebo výhodách jejich produktů.


Tento krok společnost Samsung nejspíše nečekala. Přeci jenom soudní pře se už táhla několik let, a až nyní dospěla do svého zdárného konce. Není to přeci jenom poprvé, kdy společnost Samsung uváděla své zákazníky v omyl. Samsung se k celé soudní tahanici nevyjádřil, a také si myslíme, že se nejspíše už nevyjádří.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phonearena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *