Google pomalu připravuje placené vyhledávání, kterému bude asistovat umělá inteligence

Google
Autor: Hebi B / Zdroj: Pixabay

Společnost Google již nějakou dobu experimentuje s novými funkcemi vyhledávání s umělou inteligencí ve svém vyhledávači Google. Je třeba si uvědomit, že některé z těchto funkcí, jako například generativní vyhledávání, se příliš neslučují s konceptem webu podporovaného reklamou.

Kromě tvůrců obsahu získává společnost Google značnou část svých příjmů také z reklam. Kromě toho zůstávají investice do vývoje modelů umělé inteligence, z nichž těží koncoví spotřebitelé. Ačkoli Google zamýšlel (a daří se mu to) zlepšit zážitek z vyhledávání, přináší to také otázky ohledně udržitelnosti systému. Pozoruhodné je, že tradiční vyhledávání Google podporované reklamami zůstane přístupné zdarma.Vyhledávání Google bez nových funkcí umělé inteligence bude i nadále dostupné zdarma

List Financial Times uvádí, že by společnost Google mohla v blízké budoucnosti nabídnout vyhledávací funkce s umělou inteligencí za drobný poplatek. Zdroje obeznámené s plány společnosti Google naznačují, že funkce, které přinese umělá inteligence by se mohly stát součástí stávajících předplacených služeb společnosti Google, jako je například Google One.

Zajímavé je, že zpráva tvrdí, že ani placená zkušenost nebude vylučovat reklamy. To naznačuje význam reklam v obchodním modelu společnosti Google i v současnosti. Proč se tedy Google snaží vytvořit a implementovat takové funkce, které zasahují především do jeho obchodního modelu?

Inu, zdá se, že jejich záměrem je zůstat volbou pro každého jednotlivce. Zatímco někteří budou ochotni za užitečné vyhledávání obohacené o umělou inteligenci zaplatit, většina z nich pravděpodobně nebude chtít platit za to, co dosud používala zdarma. Z průzkumu vyplývá, že více než 70 % lidí je ochotno zůstat u bezplatného plánu.

Pokud jde o službu Google Search Generative Experience (SGE), ta je v současné době v experimentální fázi a jak Google poznamenává, zatím není připravena pro produkční služby. Umělá inteligence je zcela nový prvek, který chtějí využít všechny technologické společnosti na světě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidauthority.com, straitstimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *