Trapas na entou. iPhone 15 Pro Max má vážné problémy s přehříváním

iPhone
Zdroj fotografie: Apple

Apple je velice opatrný s telefony, které představuje. Často se alibisticky vymlouvá na různé důvody, proč jeho zařízení nemají takové možnosti jako ta s Androidem. Zářným příkladem může být to, že čtečka otisků prstů v displeji není podle něj dostatečně prozkoumaná a tím pádem bezpečná, aby ji používal.

Drtivá většina lidí by tedy očekávala, že tento princip bude platit tak nějak u všeho, ale opak je pravdou. Nejnovější iPhone 15 Pro Max stojící ve své nejlevnější verzi 35 990 Kč totiž trpí na přehřívání a zdá se, že to není nic neočekávaného.

Čip A17 Pro je vůbec prvním 3nm čipem na světě s tím, že jej vyrobil tchajwanský gigant TSMC. Díky tomu tento čip nabízí opravdu skvělý výkon, ale za cenu toho, že se přehřívá. Už v březnu tohoto roku leaker Revegnus uvedl, že se TSMC potýká s problémy při výrobě 3nm čipů. I z toho důvodu americký gigant možná snížil svá očekávání. To znamená, že si Apple vystačil z čipy, které by možná za normálních okolností smetl ze stolu.

První iPhone, který vám může způsobit popáleniny téměř prvního stupně

Nedávno nám také Revegnus sdílel teplotní snímek iPhonu 15 Pro, který ukázal, že se smartphone nejvíce zahřívá právě v oblasti s čipem A17 Pro. Na tom nejteplejším místě byla teplota celých 48 stupňů Celsia. Pokud by teplota stoupla za určitých okolností až na 52 stupňů Celsia, je klidně možné, že by vás telefon spálil na pokožce.

Podle některých tvrzení zvýšil Apple příkon svého nejnovějšího čipu tak, aby dosáhl požadovaných výsledků v benchmarcích. Bohužel takovéto zvýšení může mít za následek kratší životnost baterie a větší zahřívání telefonu. Když se telefon zahřeje opravdu hodně, tak pak musí zákonitě snížit svůj výkon. Např. tím, že sníží jas displeje nebo sníží neúměrně pracovní frekvenci procesoru, což je opravdu fail u zařízení za několik desítek tisíc korun.

Když se na to budeme dívat z té optimistické stránky, tak nový iPhone 15 Pro Max je opravdu výkonné zařízení, ale s mnoha mouchami, které jsou pro naprostou drtivou většinu uživatelů nepřijatelné. Na sociálních sítích je mnoho uživatelů, kteří se Applu posmívají. Teď je jen na něm, jestli svou chybu opraví nebo ne.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, twitter.com

Průměrné hodnocení 2.6 / 5. Počet hodnocení: 11

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *