V Německu začala hořet továrna Tesly

Tesla
Elon Musk, zakladatel Tesly / Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Podle posledních zpráv, které máme, vypukl požár v německé továrně Tesly 26. září. Naštěstí po 5 hodinách požáru nebyly hlášeny žádné oběti na životech. Místní hasičský sbor uvedl, že požár vypukl v pondělí ve 3:30 místního času.

Podle hasičů požár vypukl ve venkovním recyklačním místě. Začalo tam hořet na území 800 metrů krychlových. Konkrétně hořel kartonový papír a dřevěné třísky. Místní hasiči neváhali a vydali se do továrny požár uhasit. Naštěstí se netýkal výroby automobilů, a tak nemusela být použita žádná speciální technologie na hašení požárů způsobených elektřinou. Kdyby se to stalo vevnitř, tak to opravdu mohlo mít nedozírné následky pro celou výrobu.

Asi po pěti hodinách byl požár z velké části uhašen bez obětí na životech, jak jsme již zmínili. Hasičský sbor Tesly z místa odjel, nicméně místní hasiči na místě zůstali, aby kontrolovali ohořelé zbytky. Bohužel příčinu a ani původ požáru nebyl upřesněn. Policie případ vyšetřuje. Tesla se prozatím k případu nevyjádřila. Rovněž neuvedla, zda to ovlivní nebo neovlivní výrobu vozidel.


Nenechte si ujít:


Za zmínku určitě stojí to, že Tesla plánuje výstavbu nového závodu v Německu. Společnost plánuje zřídit výrobní závod ve městě Gruenheide. Cílem je uspokojit silnou poptávku na evropském kontinentu, která neustále roste.

Teslu však brzdí některé ekologické problémy. Projekt je z roku 2019, ale byl znovu a znovu odkládán. Letos po mnoha odkladech konečně dostal zelenou. Trh s elektrickými vozidly je budoucnost a Tesla roste a roste, už nyní je jednou z vedoucích sil v tomto odvětví. Německý výrobní závod bude podle plánů vyrábět asi 500 000 vozů ročně.

Dokonce má Tesla v plánu rozšířit svůj stávající výrobní závod o jednu třetinu. Nevíme, jak pondělní incident ovlivní tento plán, ale máme za to, že to nehrál velkou roli.

Expanze Tesly do celého světa je opravdu podivuhodná. Zvětšuje se v Číně i ve Spojených státech. Je jen otázkou času, kdy bude Tesla neohrožená napříč celým světem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *