Sociální síť Twitter chytá druhý dech. Elon Musk působí na lidi jako magnet, čísla nových uživatelů strmě stoupají

Twitter Elon Musk
Elon Musk se znakem Twitteru / Autor snímku: Mohamed Hassan / Zdroj fotografie: Pixabay

Twitter zažívá v posledních týdnech výrazné změny. Po oficiálním převzetí Elonem Muskem je aplikace v nejistotě. Hned první akcí Elona Muska jako generálního ředitele Twitteru bylo propustit několik vedoucích pracovníků Twitteru, včetně jeho bývalého generálního ředitele.

Následně propustil téměř 50 % zaměstnanců společnosti. Někteří z těchto zaměstnanců u soudu tvrdili, že Muskovo jednání nebylo v souladu se zákonem. Elon Musk tvrdí, že Twitter denně ztrácel 4 miliony dolarů, a proto byla redukce pracovní síly nezbytná. Navíc modré ověření u jména nyní stojí 8 dolarů měsíčně. Analytici tvrdí, že Musk zachází s Twitterem jako se startupem, což by se mu mohlo vymstít, jelikož většina startupů selhává. V podstatě se dá říct, že Twitter pomalu ruinuje.

Nicméně, Elon Musk je obchodním expertem, který stojí za několika úspěšnými společnostmi mezi které patří PayPal, Tesla a SpaceX. Přestože Twitter zažívá v poslední době chaos, statistiky třetích stran ukazují, že jeho uživatelům to nevadí. Přístup nového šéfa Elona Muska je zřejmě nezajímá. Nejnovější statistiky ukazují, že stahování a používání Twitteru od převzetí amerického miliardáře výrazně vzrostlo.


Nenechte si ujít:


Podle společnosti Apptopia pro průzkum trhu průměrná denní stahování Twitteru v posledních dnech prudce vzrostla. Průměrné denní stahování v listopadu vzrostlo o 28 % ve srovnání s předchozím měsícem. Počet stažení vzrostlo dokonce o 46 % ve srovnání se zářím letošního roku. Za zmínku dále stojí to, že 3. listopadu večer začal Musk ve velkém propouštět zaměstnance. V následujících dnech přišly o práci tisíce zaměstnanců.

Musk nedávno tweetoval, že od novinky v podobě jeho akvizice Twitteru zaznamenala aplikace výrazný nárůst uživatelů po celém světě. V dalším tweetu Musk vysvětlil důvod úpravy oficiální certifikace členství. Uvedl, že nový poplatek povzbudí uživatele k větší interakci a komunikaci na platformě.

Po tom všem není překvapivé, že to dopadlo takhle. Lidé si myslí, že pod Muskem to bude jiné, což se ale dozvíme až v následujících dnech či týdnech. Používáte Twitter nebo ne?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *