Sonos představuje 8palcové stropní reproduktory s odvážným zvukem a ohromujícím výkonem

SONOS
Zdroj: Sonos

Sonos představuje 8palcové stropní reproduktory od Sonos a Sonance, které rozšiřují velmi úspěšnou řadu pasivních architektonických reproduktorů. Novinka nabízí instalačním technikům i zákazníkům další možnost, jak diskrétně zapustit ozvučení do stropu a získat tak silný, vyvážený a čistý zvuk. Nové stropní reproduktory ve velikosti 8 budou k dostání během jara za 26 990 Kč/pár.

Optimalizovaný a výkonný zvuk ze stropu

Stropní reproduktor ve velikosti 8 palců navržený a vyladěný ve spolupráci se společností Sonance je vybaven na míru vyrobeným zvětšeným basovým reproduktorem a motorem s vysokým zdvihem pro hladké středy, ohromující hluboké basy až do 32 Hz a větší poslechovou plochu. Výškový reproduktor (30 mm) a nově optimalizovaný vlnovod zajišťují přirozeně znějící vokály a lepší vysokofrekvenční rozptyl pro široké a rovnoměrné pokrytí, které naplní zvukem celou místnost.

SONOS
Zdroj: Sonos

I když je 8palcový stropní reproduktor větší než ten 6palcový, krycí magnetická mřížka zůstává stejná, což zajišťuje, že oba modely lze bez problémů používat společně ve stejném prostoru. Ocelové mřížky jsou k dostání v bílé barvě, ale zákazníci si je podle potřeby mohou natřít tak, aby ladily s jejich interiérem.

„Stropní reproduktor v nové 8palcové velikosti byl navržen v přímé reakci na potřeby našich instalačních techniků, kteří žádali větší výběr a flexibilitu,“ řekla Audra Kinsley, viceprezidentka a generální ředitelka Sonos Professional. „Tento nový přírůstek poskytuje výrazný zvukový profil a ohromující výkon. Spárováním reproduktorů Sonos Architectural se zesilovačem Sonos tak zákazníci získají výrazně lepší zážitek. Přidání 8palcového stropního reproduktoru poskytuje profesionálním instalačním technikům a zákazníkům svobodu a flexibilitu při výběru designu a zvuk, který dokonale zapadne do jejich prostoru.“

Ještě lepší ve spojení se Sonos Amp

V kombinaci se zesilovačem Sonos Amp poskytuje řada Sonos Architectural ostrý a čistý multiroom zvuk. Při spárování se zesilovačem Sonos nabízejí stropní nebo nástěnné reproduktory ještě více výhod, včetně ochrany před přebíjením zvuku. Další vlastní přizpůsobení a ladění zvuku pak zajistí plnější zvuk a vyváženou frekvenční odezvu. V kombinaci se Sonos Amp lze pak využít i ladění Trueplay™, které zohledňuje velikost, konstrukci a vybavení místnosti, ve které jsou reproduktory umístěny, a automaticky upravuje ekvalizér pro optimální zvuk.

Stejně jako všechny reproduktory Sonos Architectural budou i tyto nové 8palcové stropní reproduktory spárované se zesilovačem Sonos těžit z ekosystému Sonos včetně snadno ovladatelné a přehledné aplikace, která funguje se všemi oblíbenými streamovacími službami, podporuje ovládání přes Apple AirPlay 2, stahuje pravidelné aktualizace softwaru a přináší možnost kdykoliv přidat další reproduktory a komponenty Sonos.

Sonos 8″ stropní reproduktory od Sonos a Sonance budou k dostání na jaře 2024 za 26 990 Kč/pár.

Konkurence

Ohledně konkurence to nebude mít společnost Sonos na našem trhu jednoduché. Například společnost JBL nabízí model Stage 260C, který je na našem trhu velmi oblíbený. Vzhledem ke své zajímavé cenovce, která se pohybuje kolem 4500 Kč nabízí 100 W výkon a citlivost 87 dB.

Dalším konkurentem je společnost Bose s jejím modelem FreeSpace F4SCE. Patří sice k těm dražším produktům, ale na našem trhu mají silnou zákaznickou základnu. Cena za pár těchto reproduktorů se pohybuje kolem 11500 Kč. Přitom nabízejí 50 W výkon a citlivost 88 dB.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: digitaltrends.com, soundandvision.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *